Eptsil.pl

Przemysł, Budownictwo, Dom, Ogród, Wnętrza

Przemysł

Worki Big Bag – w czym tkwi popularność?

Worki Big Bag – w czym tkwi popularność?

Worki Big Bag to wielkogabarytowe worki, jakie są elastycznymi kontenerami. Produkowane są z tkaniny polipropylenowej, jaka ma szerokie zastosowanie. Worki wykorzystamy w przemyśle spożywczym, budowlanym, rolniczym, a także produktów gotowych. Jakie zalety mają te wyroby? Czym się wyróżniają? Kiedy warto z nich skorzystać?

Cechy worków Big Bag

Worek tego typu jest opakowaniem trwałym, jakie bazuje na prostej budowie i ergonomicznych kształtach. Dzięki temu użytkownik zaoszczędzi miejsce i łatwo wykona transport wielu materiałów. Wielozawiesiowe uchwyty są kolejnym atutem, jaki da nam wygodę. Producent oferuje także modele ze stabilizatorem, które są doskonałe do materiałów granulowanych, pylących i sypkich. Plusem jest fakt, że produkt stworzono do użytku wielokrotnego. Okazuje się, ze worki Big Bag różnią się między sobą:

  • wielkością,
  • budową,
  • gabarytami,
  • zastosowaną konstrukcją.

Konstrukcja jest zasypowa lub wysypowa, co dostosujemy do indywidualnych warunków. Użytkownik skorzysta z powodzeniem z wkładki foliowej, jaka zapewnia całkowitą nieprzepuszczalność.

Jak wybrać najlepsze rozwiązanie?

Wybór wśród tylu ciekawych opcji nie jest łatwym zadaniem. Podczas zakupu trzeba pamiętać o ilości uchwytów, grubości materiałów, konstrukcji i nośności worka. Jeśli chodzi o ilość zaczepów, często do worków wielkogabarytowych przeznacza się zaczep jeden, dwa zaczepy lub cztery. Najmniejsza ilość jest używana do materiałów sypkich i granulowanych, typu ziarna, pasze i piasek.

Kolejna istotna kwestia podczas doboru to materiał, z jakiego wykonano worki. Wysoką jakość daje tkanina płaskotkana, jaka cechuje się sporą wytrzymałością na eksploatację. W ofercie internetowego sklepu znajdziemy polipropylenową tkaniną powlekaną i polipropylenową tkaninę niepowlekaną. Ta pierwsza jest bardzo trwała, a ta druga posiada sporą odporność na promienie UV. Ponadto, dobrać można worki z tkaniny ażurowej, z wysokim poziomem cyrkulacji powietrza. Zapewniają one uszczelnienie szwów i doskonałą ochronę przed wilgocią.

Nie bez znaczenia jest konstrukcja worka Big Bag. Jego górna część zapewnia łatwe pakowanie i wyciąganie danego towaru. Podczas zastosowanie górnego komina, zyskujemy możliwość kontrolowania ilości ładowanego towaru i zawiązania leja. Wykorzystane klapy mają na celu przykryć materiał, jaki znajduje się w worku. Dolna część natomiast sprawia, że towar nie wysypie się podczas wypełnienia. Worki często posiadają wysypowe kominy, co przekłada się na komfort pracy. Wiele zależy od własnych preferencji i danych warunków.

Udostępnij