Eptsil.pl

Przemysł, Budownictwo, Dom, Ogród, Wnętrza

Dom

Victoria Dom – deweloper, który rewitalizuję warszawską Pragę

Victoria Dom – deweloper, który rewitalizuję warszawską Pragę

Nowe mieszkania w Warszawie to obietnica wygodnego i spokojnego życia. Dają poczucie bezpieczeństwa, które w czasach obecnego kryzysu ma szczególne znaczenie. Niestety, w dobie gigantycznej inflacji cena za metr kwadratowy mieszkania w Centrum nierzadko oscyluje wokół 28.000 zł/m². Dla większości z nas jest to stawka zaporowa. Warto więc zastanowić się, czy takiego samego komfortu i bezpieczeństwa nie otrzymamy w praskich dzielnicach, gdzie cena jest przeszło trzy razy niższa? Odpowiedzi na to pytanie udzielił Victoria Dom – znany i doceniony deweloper. Jest on twórcą 6 dużych, a przy tym zamkniętych i bezpiecznych osiedli po prawym brzegu Wisły. Obecnie buduje kolejne – Metro Art, które położone jest w centralnej części Pragi. Można więc śmiało powiedzieć, że wspomniany deweloper ma wielki wkład w rewitalizację tego niezwykłego miejsca.

Porównanie cen mieszkań lewobrzeżnej i prawobrzeżnej Warszawy

Panuje obecnie wielki kryzys gospodarczy. Przejawia się on między innymi szalejącą inflacją. Jej skutkiem są wielkie zwyżki cen polskich mieszkań. Najbardziej widoczne jest to w stolicy, a precyzyjniej – w lewobrzeżnych jej dzielnicach. Jak już we wstępie wspominaliśmy, cena za m² mieszkania w Śródmieściu oscyluje wokół 27 984 zł. Drugą najdroższą dzielnicą jest Ochota, gdzie wynosi ona 22 853 zł/m². Trzecie miejsce na niechlubnym podium zajmuje Wola z 21 174 zł za m².

W pierwszym kwartale 2022 r. ceny mieszkań w Warszawie wzrosły średnio o 5,6% w porównaniu z końcówką roku ubiegłego. Co do jednego faktu eksperci są w pełni zgodni – tendencja ta szybko się nie skończy. Jest ona bowiem stała i nieubłagana. Co gorsze, nawet jeśli ceny ulegną stabilizacji, to z całą pewnością nie spadną do stanu sprzed kryzysu. Jeśli więc szukamy mieszkania, to dobrym rozwiązaniem jest zwrócenie uwagi ku prawobrzeżnej Warszawie. Średnia cena mieszkania na Pradze Południe oscyluje bowiem wokół 13 358 zł za m². Na pobliskiej Białołęce wynosi ona natomiast jedynie 9337 zł/m².

Warszawska Praga – najlepszy przykład rewitalizacji dzielnicy

Warszawska Praga jest więc nie tylko tania, ale i modna! W przeszłości jej południowa część często kojarzona była z miejscem zaniedbanym i niedofinansowanym, na którym zdarzają się napady i pobicia. Czas definitywnie skończyć z tym niesprawiedliwym osądem. Na skutek wielu przeprowadzonych tam inwestycji mieszkaniowych, dzielnica ta rozkwitła, wyładniała i definitywnie zmieniła swój charakter.

Najlepszym tego przykładem jest rewitalizacja tak zwanego „Trójkąta Bermudzkiego”, jak zwykli nazywać go prażanie. Są to trzy ulice: Targowa, Ząbkowska i Brzeska, w środku których znajduje się osławiony Bazar Różyckiego. Tam, gdzie do niedawna straszyły ciemne bramy, teraz są przytulne kawiarnie, z piwnymi ogródkami i chroniącymi przed upałem parasolami.

Jak doszło do rewitalizacji Warszawskiej Pragi?

Poza dofinansowaniem ze stołecznego ratusza, w rewitalizacji warszawskiej Pragi swoje wielkie zasługi mają także deweloperzy, którzy wzbogacają topografię tego miejsca o nowoczesne budownictwo mieszkaniowe. Dobrym przykładem jest nowo powstające osiedle Metro Art, o którym opowiemy za chwilę. Ich dokonania można liczyć podwójnie: z jednej strony uatrakcyjniają oni architekturę tego miejsca, z drugiej zaś – odpowiadają za napływ młodych rodzin z dziećmi, które to nadają nowego życia praskiemu sznytowi. 

Dobrym przykładem warszawskiego dewelopera, który walnie przyczynił się do rozwoju budownictwa mieszkaniowego po prawej stronie Wisły, jest wspomniany już Victoria Dom. To polska marka, która posiada ponad 23 lata doświadczenia w działaniach zarówno na polskim, jak i na zagranicznych rynkach. Może poszczycić się ona 6400 dostarczonymi apartamentami i obiektami, a także ponad 10.000 mieszkaniami w budowie i trakcie przygotowywania. Co warte podkreślenia, wszystkie mieszkania i apartamenty oddane zostały klientom zgodnie z terminem.

Victoria Dom buduje nowe ekskluzywne osiedle na Pradze Południe

Wspomniany powyżej deweloper nie ustaje w działaniach mających na celu rewitalizację prawobrzeżnych dzielnic Warszawy. Najlepszym tego przykładem jest rozpoczęcie wznoszenia osiedla Metro Art, które zlokalizowane będzie przy ul. Żupniczej. Ze względu na okoliczne zabytki oraz rozrywkowy charakter tego miejsca, zasługuje ono na miano jednego z najmodniejszych w całej stolicy.

Kolejnymi atrakcjami są pobliskie plaże miejskie, oferujący bujną zieleń Park Skaryszewski, niedalekie korty oraz place zabaw. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się ponadto: Rezerwat Olszynka Grochowska, Stadion Narodowy oraz ulica Francuska wraz ze swoimi gwarnymi kawiarniami i restauracjami.

Osiedle posiadać będzie ekskluzywny, zamknięty charakter. Przewidziane są tereny zielone, place zabaw oraz inne funkcjonalności. A wszystko to po to, by związać ze sobą nabywców i stworzyć prawdziwą lokalną społeczność. Osiedle zaproponuje swoim mieszkańcom metraże mieszkań oscylujące między 29, a 125 m². Każde lokum posiadać będzie balkon, taras lub ogródek. Kompleks dostosowany będzie do potrzeb młodych małżeństw oraz rodzin z dziećmi. Deweloper Victoria Dom zadbał bowiem, żeby znajdowały się w nim przestronne wózkarnie i komórki lokatorskie.

Podsumowanie

Jak więc widzimy – warszawska Praga rozkwita! Jeśli zestawimy ze sobą niskie ceny za m² oraz rosnącą atrakcyjność – to właśnie tu przeniesie się niebawem serce stolicy. 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.