Eptsil.pl

Przemysł, Budownictwo, Dom, Ogród, Wnętrza

Dom

Szafki na buty, czyli klasyczny sposób na organizację obuwia!

Szafki na buty, czyli klasyczny sposób na organizację obuwia!

Wielu osobom może się wydawać, że tradycyjne szafki na buty wyszły już mody i dziś nie ma na nie miejsca w przedsionku. Mimo że obuwie można z powodzeniem upchnąć pod kaloryferem lub wrzucić do szafy w wejściu, nic nie zastąpi solidnej szafki na buty, dzięki której szybkie znalezienie ulubionych adidasów już nigdy nie będzie wyzwaniem. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Jak zorganizować przedsionek?

W każdym mieszkaniu znajduje się tak zwany przedpokój lub przedsionek, czyli miejsce, w którym zostawia się kurtki, buty, a czasem także parasole. Jak powinno ono wyglądać? Przede wszystkim potrzebne jest duże lustro, w którym można się szybko przejrzeć przed wyjściem z domu i upewnić, że stylizacja jest odpowiednia do pogody i schludna. Oprócz tego przydaje się też szafa lub wieszak na kurtki, dzięki którym zaraz po wejściu można pozbyć się dodatkowych warstw. Na koniec – komoda na buty, z licznymi półeczkami do organizacji obuwia. Jeśli masz do dyspozycji większą ilość miejsca, może się również sprawdzić stojak na parasole.

Ale jak to wszystko pomieścić?

Szafki na buty, które znajdziesz w sklepie https://vivaldimeble.pl/szafki-na-buty to wygodne i pojemne meble, które z łatwością zmieszczą się w każdym przedpokoju. Warto zwrócić uwagę na to, że w szafce na buty bardzo często trzyma się obuwie sezonowe, czyli to, które jest potrzebne o danej porze roku. Zimą szafka będzie wypełniona kozakami i traperami, natomiast latem będą tam dominować trampki i sandały. Całą resztę obuwia najlepiej przenieść do garderoby lub specjalnie wygospodarowanego miejsca w szafie, dzięki czemu nie będzie się kurzyło i niszczyło. Dzięki temu w szafce na buty pozostanie miejsce na ciepłe kapcie dla domowników i dla gości.

szafka buty

Wielofunkcyjne szafki na buty

Bardzo często zdarza się tak, że podczas ubierania butów bardzo potrzebne jest miejsce, aby usiąść i wygodnie zawiązać obuwie. W małych mieszkaniach nie ma jednak miejsca na dodatkową kanapę lub fotel w wejściu, na którym można by przygotowywać się do wyjścia. Z pomocą przychodzi wielofunkcyjne rozwiązanie, jakim są szafki na buty z siedziskiem. Tego rodzaju meble nie tylko zajmują bardzo mało przestrzeni, lecz także są pojemne i wygodne.

Jak wykorzystać szafkę na buty?

Oczywiście szafka na buty służy do tego, aby organizować w niej obuwie – warto jednak robić to z głową. Przede wszystkim oddzielić należy obuwie domowe, które powinno mieć swoją oddzielną półkę. Dzięki temu unikniesz pobrudzenia i zniszczenia swoich kapci, a ewentualny piasek czy brud nie będzie roznosił się po mieszkaniu. Najpotrzebniejsze i najczęściej noszone buty należy umieścić w półce na jednym z wyższych poziomów, dzięki czemu sięgnięcie po obuwie będzie bardzo szybkie i proste. Drugim sposobem jest też rozdzielenie poszczególnych pólek w szafce pomiędzy domowników, co sprawdzi się szczególnie w mieszkaniach studenckich.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.