Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Projekty domów nowoczesnych z oferty MURATORA

7 lutego, 2023 Projekty domów

Szukasz idealnego projektu domu dla siebie? Obecnie dużą popularnością cieszy się nowoczesny styl architektoniczny. Takie budynki nie tylko prezentują się atrakcyjnie, ale również charakteryzują się funkcjonalnością oraz ergonomią. Mieszkanie w nich jest komfortowe, a dzięki zastosowaniu ciekawych i praktycznych rozwiązań budowlanych, urządzenie takiego wnętrza nie sprawi trudności. Dowiedz się, dlaczego warto sprawdzić ofertę projektów domów nowoczesnych na stronie MURATOR PROJEKTY.

Projekty domów nowoczesnych — co warto przemyśleć przed jego zakupem?

Wiele osób planujących budowę domu zastanawia się, jaki projekt najlepiej wybrać. Przed podjęciem decyzji należy wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak:

 • powierzchnia domu,
 • bryła domu,
 • technologia budowy 
 • kondygnacje (parterowy, z poddaszem, piętrowy)
 • liczba sypialni
 • liczba łazienek
 • pomieszczenia dodatkowe (spiżarnia, pralnia)
 • opcja garażu (nie lub tak i z jaką liczbą stanowisk garażowych),
 • sposób ogrzewania i wentylacji
 • wielkość przeszkleń
 • design
 • zgodność z zapisami miejscowego planu lub warunkami zabudowy

Powyższe parametry są kluczowe przy poszukiwaniu odpowiedniego projektu, ale nie bez znaczenia jest także zasobność portfela przyszłego inwestora. Niejednokrotnie okazuje się, iż trzeba zweryfikować swoje plany względem posiadanego budżetu i zrezygnować z pewnych udogodnień, bądź wymarzonego, dużego metrażu. Ze względów ekonomicznych wielu klientów wybiera obecnie styl nowoczesnej stodoły, charakteryzujący się prostą bryłą przykrytą dwuspadowym dachem.  

W nowoczesny styl wpisują się także domy z dachem płaskim oraz wielospadowym, zatem każdy inwestor znajdzie tu obiekt zgodny ze swoim gustem i lokalnymi warunkami. 

Dzięki zastosowaniu obszernych przeszkleń, domy nowoczesne charakteryzują się: 

 • przestronnością

Nawet te o mniejszym metrażu wydają się być większe niż są w rzeczywistości. Otwarte pomieszczenia optycznie powiększają przestrzeń, a do tego czynią ją łatwiejszą do zaaranżowania.

Architektura domów nowoczesnych charakteryzuje się:

 • ponadczasowością

Znajdziemy domy o bryłach prostych oraz mniej lub bardziej skomplikowanych, jednakże wszystkie te bryły łączy kolorystyczny ład i minimalizm dodatków. Na ponadczasowy charakter wpływa także różnorodność dachów, umożliwiając wpasowanie budynku w każdy krajobraz. Wybierając dom w stylu nowoczesnym nie musimy obawiać się, że jego wygląd szybko wyjdzie z mody i stanie się kiczowaty. Przemyślane rozwiązania architektoniczne nacechowane prostotą, ale nie nudą, kreują obecne trendy i zapewne na długi czas pozostaną na topie. Wpisują się w nie projekty domów nowoczesnych MURATORA, stanowiące idealne rozwiązanie dla każdego, kto ceni sobie piękny i szlachetny design.

Funkcja domów nowoczesnych charakteryzuje się:

 • łatwością aranżacji

Pozwala na to prosta bryła budynku oraz kompozycja pomieszczeń na otwartym planie. Strefa dzienna łączy jadalnię, kuchnię i część wypoczynkową, tworząc obszerną przestrzeń dla wszystkich domowników. Podział na strefę dzienną i nocną, zapewnia mieszkańcom maksimum prywatności, kreując prywatne, zaciszne enklawy. Wybór stylu, w jakim urządzone będzie wnętrze to już indywidualna decyzja każdego inwestora. Można wybrać trend skandynawski, minimalisty, eklektyczny, modern classic, industrialny, ekologiczny czy japandi. Bez względu na to, który wybierzemy, powinien być on zgodny z naszym gustem, a nie tylko z panująca modą. Aby dobrze się czuć we własnym domu, musimy go urządzić w swoim stylu. 

Materiały zaprojektowane w nowoczesnych domach charakteryzują się: 

 • trwałością

Styl nowoczesny to nie tylko świetny design, ale również wykorzystanie wysokiej jakości materiałów. To przekłada się na wytrzymałość oraz trwałość budynków, a co za tym idzie – na mniejsze nakłady związane z remontami i codzienną eksploatacją. 

Domy nowoczesne charakteryzują się także:

 • ergonomią

Obecnie coraz więcej inwestorów szuka budynków, które nie będą generować dużych kosztów eksploatacji, a do tego pozwolą na zmniejszenie negatywnego wpływu człowieka na środowisko naturalne. Projekty domów z oferty MURATORA uwzględniają niniejsze trendy. Liczne  przeszklenia ograniczają konieczność sztucznego doświetlania przestrzeni w ciągu dnia i pozwalają na naturalne ogrzanie wnętrz. 

Ze względu na wszystkie, wymienione atuty, domy nowoczesne mają licznych zwolenników. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ich temat oraz bliżej zapoznać się z ofertą, zajrzyj na https://projekty.muratordom.pl/domy/projekty-domow-nowoczesnych-i-z-nuta-nowoczesnosci/

Projekt nowoczesnego domu z oferty MURATORA — dlaczego warto?

Oferta domów nowoczesnych na stronie MURATORA oraz takich, gdzie przemycono nutę nowoczesności zawiera około 1600 projektów. Pośród tak wielu projektów, zróżnicowanych pod kątem powierzchni, kondygnacji, dachu i funkcjonalności – nie sposób nie znaleźć dla siebie tego jedynego, wymarzonego domu. Aby wyłonić z tej szerokiej bazy najbardziej pasujące projekty, możecie skorzystać z filtrów i określić parametry domu jakie Was interesują. Zachęcamy też aby zajrzeć na bloga i dowiedzieć się czegoś więcej nie tylko o projektach, ale także o samym procesie budowy. Dzięki temu, wybór idealnego rozwiązania będzie znacznie łatwiejszy.

Zdjęcie: Projekt C365 – Przejrzysty z kolekcji Muratora, arch. Przemysław Biryło

Tekst sponsorowany: Nowoczesne projekty domów od MURATORA – projekty.muratordom.pl

Czym dokładnie jest przemysł metalurgiczny?

admin

Redakcja eptsil.pl to grupa specjalistów związanych z ogrodem, domem, budownictwem. W naszych artykułach znajdziesz wiele przydatnej wiedzy i ciekawostek.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Ile kosztuje sprzątanie mieszkania?
Ile kosztuje czyszczenie komina?
Jak i czym czyścić wannę akrylową?

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak i czym czyścić wannę akrylową?