Eptsil.pl

Przemysł, Budownictwo, Dom, Ogród, Wnętrza

Dom

O czym warto pamiętać wybierając okap kuchenny?

O czym warto pamiętać wybierając okap kuchenny?

Okap kuchenny stanowi bardzo ważny element wyposażenia w każdej kuchni. Do jego zadań należy pochłanianie różnego rodzaju zapachów oraz oparów, które wytwarzają się podczas procesu gotowania. W rezultacie pomieszczenie kuchenne pozbawione jest nieprzyjemnych aromatów, a także łatwiej utrzymać je w należytej czystości. Oferta dostępnych na rynku okapów jest bardzo zróżnicowana. Decydując się na konkretny model warto zatem dokładnie zapoznać się z jego specyfikacją. Na jakie elementy należy zwrócić szczególną uwagę?

Okapy kuchenne – co warto o nich wiedzieć?

Istotną kwestią jest sposób działania okapu. Takie urządzenie może bowiem pracować w trybie wyciągu lub pochłaniacza. Wyciąg jest bardzo skutecznym rozwiązaniem, bowiem pozwala odprowadzić powietrze na zewnątrz budynku. Pochłaniacz kuchenny może z kolei stanowić dość ciekawe rozwiązanie dla osób, które zamieszkują w starszym budownictwie. W takich miejscach nie ma bowiem możliwości odprowadzenia powietrza do komina. Przy wykorzystaniu tego rozwiązania stosowane są dodatkowo filtry węglowe, które filtrują powietrze, a następnie oddają je do kuchni.

Okapy teleskopowe, okapy sufitowe i inne

Rodzaje okapów kuchennych pozwalają na dostosowanie ich do konkretnego wnętrza. Największą popularnością cieszy się okap uniwersalny, który montuje się pod szafkę lub bezpośrednio do ściany. Mogą one pracować w trybie wyciągu lub jako pochłaniacz. Dużą zaletą produktu jest atrakcyjna cena zakupu. Okap teleskopowy sprawdzi się głównie w niewielkiej kuchni. Tego rodzaju modele są częściowo zabudowane w szafce, natomiast ich dolna część wysuwa się i wystaje poza mebel. Okap kominowy dostępny jest w zróżnicowanych kształtach. Nabyć można sprzęt między innymi w kształcie rury lub odwróconej litery T. Jeśli poszukujemy rozwiązania całkowicie zabudowanego w meblu, sprawdzi się okap meblowy. Dzięki niemu nie traci się powierzchni szafki, a sam sprzęt jest niewidoczny. Stosowany może być także okap wyspowy, wbudowany w płytę lub blatowy.

Najważniejsze parametry okapów kuchennych

Jednym z najważniejszych parametrów okapu jest jego wydajność. To właśnie od tego elementy zależy jak szybko i skutecznie odbywać będzie się filtrowanie powietrza w pomieszczeniu. Osoby, które posiadają kuchnię otwartą na jadalnię lub salon, muszą pamiętać o tym, że należy wziąć pod uwagę wielkość całego pomieszczenia.

Istotnym parametrem urządzenia będzie również generowany podczas jego pracy hałas. Ten parametr określany jest za pomocą decybeli. Warto decydować się na takie modele, które nie przekraczają 50 dB na pierwszym biegu. Dodatkowo można również zapoznać się z klasą energetyczną okapu, choć nie ma ona aż tak dużego znaczenia, jak na przykład w przypadku lodówki. Ważnym elementem będzie natomiast rodzaj zastosowanego w urządzeniu sterowania. W zależności od preferencji i upodobań przyszłych użytkowników, zdecydować można się na mechaniczne przyciski i pokrętła, jak również bardziej zaawansowane sterowanie elektroniczne. Elementy te wpływają również na design, który może być bardziej nowoczesny lub klasyczny. Okap kuchenny koniecznie musi mieć również odpowiednie wymiary.

Żeby cieszyć się wysokiej jakości okapem, należy dokonać zakupu dobrej jakości urządzenia. Interesujące propozycje znaleźć można na stronie internetowej https://solgaz.eu/okapy/. Okapy Solgaz charakteryzują się bardzo interesującym designem oraz funkcjonalnością i wytrzymałością. To najlepszy wybór dla bardzo wymagających użytkowników. Więcej informacji w serwisie https://solgaz.eu/.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.