Eptsil.pl

Przemysł, Budownictwo, Dom, Ogród, Wnętrza

Dom

Jak ozdobić wnętrze w stylu industrialnym na Boże Narodzenie?

Jak ozdobić wnętrze w stylu industrialnym na Boże Narodzenie?

Choinki sztuczne lub żywe są doskonałymi ozdobami, które wprowadzają do wnętrza świąteczną atmosferę. W zasadzie ciężko wyobrazić sobie bez nich Boże Narodzenie. Do pomieszczeń urządzonych w cieszącym się rosnącą popularnością stylu industrialnym należy jednak dopasować odpowiednie ozdoby, aby dobrze komponowały się z pozostałymi elementami. Jak dodać szczypty świątecznego nastroju do nieco surowego wnętrza industrialnego? Czy dobrym wyborem będą choinki na pniu? Zapraszamy do lektury!

Czym wyróżnia się styl industrialny?

Aranżacja wnętrz zgodnie z zasadami stylu industrialnego zyskuje coraz większą popularność. Nic w tym dziwnego, gdyż ten styl wnętrzarski wyróżnia się bardzo interesującym wyglądem, który jednocześnie jest dość uniwersalny i pasuje do pomieszczeń o różnym przeznaczeniu. Chociaż zgodnie z zasadami tego stylu we wnętrzach powinny być wysokie sufity, część osób pomija tę zasadę, a wprowadza pozostałe elementy aranżacyjne, które połączone ze sobą wciąż dają świetny efekt. 

We wnętrzach industrialnych znajdziemy więc dużo przestrzeni – można zapomnieć o stłoczonych meblach, które stoją bardzo blisko siebie. Charakterystyczne są także surowe materiały, takie jak: cegła, beton, drewno czy metal. Kojarzą się one z pofabrycznymi przestrzeniami, które zapoczątkowały powstanie stylu industrialnego. Wykorzystanie tych materiałów pozwala na osiągnięcie unikalnych i wyróżniających się aranżacji.

Jakie kolory znajdziemy we wnętrzu industrialnym? Są to przede wszystkim neutralne kolory: biel, beże, szarości czy czerń. Jednocześnie są one łączone z różnymi odcieniami drewna i cegły, które wprowadzają do wnętrza cieplejszy akcent. Ważne są także meble, które zazwyczaj są unikalne i oryginalne. Dobrze jest wybierać jednak egzemplarze z historią, które są nadgryzione zębem czasu.

Nowoczesna choinka do wnętrza w stylu industrialnym, czyli jak wybrać odpowiednie drzewko

Do wnętrza urządzonego w stylu industrialnym bardzo dobrym wyborem są sztuczne choinki, których propozycje znajdziesz w sklepie https://www.e-choinki.pl/.

Wybierając je zyskujemy pewność, że co roku taka sama pasująca choinka będzie ozdabiać nasze mieszkanie czy dom. Świetnie pasuje np. choinka na pieńku, która doskonale wpisuje się w zasady tego stylu. Posiada ona nóżkę w postaci pnia wykonanego z naturalnego drewna, a jak wiemy – drewno jest jednym ze stałych elementów w industrialnej aranżacji. Wybierając drzewko do takiego pomieszczenia, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego wielkość. Przepych nie jest w nim mile widziany, dlatego duża choinka nie może zostać umieszczona we wnętrzu na siłę. Lepiej zdecydować się na drzewko o mniejszych gabarytach, dobrze sprawdzi się przykładowo choinka wąska, która może być wysoka, jednak nie zajmuje zbyt dużo miejsca.

Industrialne ozdoby na Boże Narodzenie

Podczas ubierania choinki i wybierania ozdób, które pojawią się w pomieszczeniu, należy pamiętać o tym, że powinny być one spójne ze stylem wnętrza. Oznacza to, że wszelkie kolorowe akcesoria lub nawet takie w odcieniach niepasujących do palety barw wykorzystanej we wnętrzu nie będą najlepszym wyborem. Choinki ozdobione delikatnymi dodatkami w neutralnych odcieniach będą natomiast strzałem w dziesiątkę! Co więcej, można zdecydować się na akcesoria z naturalnych materiałów, czyli dodatki metalowe, drewniane czy betonowe, które będą prezentować się wyjątkowo ciekawie. Tego typu ozdoby można kupić, ale jednocześnie świetnym pomysłem jest samodzielne ich stworzenie. To pomysł na świąteczny czas spędzony z bliskimi, który jednocześnie daje nam pewność, że nasze ozdoby będą idealnie dopasowane do wnętrza.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.