Eptsil.pl

Przemysł, Budownictwo, Dom, Ogród, Wnętrza

Wnętrza

Na jakie meble warto postawić? Estetyczne meble kuchenne, które nigdy nie wychodzą z mody!

Na jakie meble warto postawić? Estetyczne meble kuchenne, które nigdy nie wychodzą z mody!

Chyba każdy z nas kiedyś spotkał się ze stwierdzeniem, iż kuchnia stanowi serce domu. Nie w skutek się z nim nie zgodzić, gdyż znaczącą część swojego czasu spędzamy właśnie w tym pomieszczeniu. Co za tym idzie, powinno być ono jak najlepiej zorganizowane, dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb i preferencji oraz dobrze się prezentujące. W tym celu warto postawić na odpowiednio dobrane meble kuchenne. Jakie modele są ponadczasowe? Jak dopasować kolor mebli do pomieszczenia? Jakie kolory powinny wybrać osoby dysponujące niewielką przestrzenią? Oto kilka przydatnych informacji!

Meble kuchenne w jasnych kolorach – kiedy warto je wybrać?

Z uwagi na to, że jasne kolory optycznie powiększają pomieszczenie, będą one doskonałym wyborem do kuchni o stosunkowo małym metrażu. Białe meble – podobnie jak czarne – w przeciągu ostatnich kilku lat znacząco zyskały na popularności. Modele przedstawione na stronie https://meblejawor.com.pl/ dobrze sprawdzą się nie tylko w małych kuchniach, ale również w tych z niewielkimi oknami oraz większych pomieszczeniach, których wystrój opiera się na jasnych, stonowanych kolorach. Niestety tam, gdzie zalety muszą znaleźć się także subtelne minusy. W przypadku białych mebli – jak pewnie większość osób się domyśla – problem może stanowić konieczność ich regularnego czyszczenia.

Ponadczasowe ciemne meble kuchenne

Ciemne umeblowanie zarówno czarne, jak i w odcieniach szarości, matowe, ale również połyskujące dobrze prezentuje się w większych kuchniach bądź też aneksach kuchennych połączonych z dużym salonem, którego kolorem przewodnim jest czerń. Ten estetyczny typ mebli w połączeniu z odpowiednio dobranym oświetleniem bez dwóch zdań wprowadzi przyjemny, przytulny klimat w kuchni. Oczywiście połyskujące czarne meble także będą wymagać regularnego czyszczenia, lecz niewielkie zanieczyszczenia powinny być znacznie mniej rzucające się w oczy, aniżeli przy wyborze jasnych kolorów.

Czy drewniane meble kuchenne to dobry wybór?

Meble wykonane z wysokiej jakości drewna to najbardziej ponadczasowy wariant. Są one nie tylko bardzo funkcjonalne, ale sprawiają, iż kuchnia jest przytulna i elegancka, a w razie zmiany koloru ścian w większości przypadków meble wciąż będą dopasowane. Dużym plusem mebli powstałych z dębu, kolonu, sosny fińskiej jest ich wytrzymałość. Ów meble przy częstej pielęgnacji, mogą służyć nam nawet dobrych kilkanaście lat.

Na jaki kolor mebli powinniśmy postawić?

Zarówno sklepy internetowe, jak i stacjonarne oferują nam ogromny wybór, różnego rodzaju produktów, przez co niektórzy ślepo kierują się atrakcyjnym wyglądem umeblowania w sklepie. Oczywiście kwestie estetyczne są niezwykle ważne podczas dokonywania tego typu zakupów, jednakże nie powinniśmy zapominać o dopasowaniu mebli do całego wystroju pomieszczenia oraz jego metrażu. Choć meble kuchenne w ciemnych kolorach są w ostatnich latach niezwykle popularne, a większość modeli na półkach sklepowych prezentuje się olśniewająco, nie będą one dobrym wyborem dla osób mieszkających, np. w niewielkiej kawalerce, gdyż optycznie jeszcze bardziej zmniejszą kuchnię. Oprócz tego mogą się one nie sprawdzić w kuchniach z małymi oknami, ponieważ pomieszczenie zacznie wydawać się o wiele ciemniejsze. Aby odpowiednio dopasować umeblowanie do aranżacji, przy jego wyborze należy uwzględnić:

  • wymiary kuchni,

  • kolor ścian,

  • typ i kolor podłogi,

  • wielkość okien,

  • kolor mebli w salonie (jeśli chcemy umeblować aneks kuchenny). 

Materiał zewnętrzny

Udostępnij