Eptsil.pl

Przemysł, Budownictwo, Dom, Ogród, Wnętrza

Dom

Na co zwrócić uwagę wybierając zestawy prysznicowe do łazienki?

Na co zwrócić uwagę wybierając zestawy prysznicowe do łazienki?

Większość współczesnych łazienek posiada prysznic. Dotyczy to przede wszystkim tych, które mają niewielki metraż, ponieważ zajmuje on zdecydowanie mniej miejsca niż wanna. Nie jest to jednak regułą – wiele osób preferuje prysznic m.in. ze względu na jego praktyczność i mniejsze zużycie wody, wybierając je także do większych łazienek. Nic więc dziwnego, że zestawy prysznicowe są bardzo popularnym zakupem w większości sklepów z takim asortymentem. O czym należy wiedzieć szukając zestawu do własnej łazienki?

Co zawierają zestawy prysznicowe?

Na rynku dostępnych jest wiele opcji, które dopasowane są do potrzeb różnych klientów. Dzięki temu bez problemu każdy znajdzie produkt odpowiadający jego oczekiwaniom. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze zestawy prysznicowe i ich rodzaje.

Prawdopodobnie największym popytem cieszą się obecnie zestawy podtynkowe i natynkowe z deszczownicą. Pierwsza wersja przeznaczona jest dla osób, którym zależy na estetycznym wyglądzie i zaoszczędzeniu dodatkowych centymetrów w kabinie prysznicowej. Udaje się to osiągnąć dzięki poprowadzeniu wszystkich rur i przyłączy pod tynkiem. W ten sposób na widoku znajdują się jedynie niezbędne elementy. Dodatkową zaletą jest więc mniejsza ilość rzeczy do czyszczenia. Popularnym produktem w tej kategorii jest podtynkowy zestaw prysznicowy Cosmopolitan 25219001 Grohe o wysokiej jakości wykonania i klasycznym designie. Jeśli jednak nie chcesz kuć w ścianie (czego wymaga montaż wersji podtynkowej), polecamy zestawy prysznicowe natynkowe, których instalacja jest mniej skomplikowana.

łazienka prysznic

Kolejna opcja sprawdzi się u osób pragnących dokonać niewielkiego liftingu łazienki bez wprowadzania gruntownych i kosztownych zmian. Jest to punktowy zestaw prysznicowy składający się z słuchawki, węża oraz uchwytu. Największym plusem rozwiązań tego rodzaju jest fakt, iż taki zestaw można podłączyć do istniejącej już baterii. W ten sposób odświeżamy wnętrze bez przeprowadzania kompleksowego remontu.

Zwiększa się także popyt na zestawy prysznicowe z baterią termostatyczną. Jest to rodzaj produktu, który zapewnia duży komfort użytkowania (możemy dostosować dokładną temperaturę wody do naszych preferencji) oraz bezpieczeństwo (zmniejszamy ryzyko poparzenia podczas kąpieli). Z tego względu jest to opcja chętnie wybierana przez rodziny z dziećmi i osoby starsze. Jeśli rozglądasz się za produktem tego typu, warto rozważyć zakup zestawu prysznicowego z termostatem AquaHeatJoy Chrom VITRA-A47200EXP Vitra, który jest jednym z najczęściej wybieranych modeli w tej kategorii.

O czym należy pamiętać przed podjęciem decyzji o zakupie?

W sklepach dostępne są zestawy prysznicowe w dziesiątkach, a nawet setkach wariantów. Jak więc wybrać ten właściwy? Na początek należy zastanowić się nad własnymi potrzebami i dobrać do nich zestawy, które posiadają spełniające je funkcje. Kolejna rzecz to jakość produktu. Zestawy prysznicowe to coś, co powinno nam służyć latami, dlatego warto zainwestować w wysoki standard – szczególnie jeśli decydujemy się na zakup wersji podtynkowej. Istotną kwestią jest także łatwość w utrzymaniu czystości takiego produktu. Ze względu na jego ciągły kontakt z wodą nie jesteśmy w stanie uchronić się całkowicie przed osadem czy kamieniem, są jednak rozwiązania, które ułatwiają ich czyszczenie.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij