Eptsil.pl

Przemysł, Budownictwo, Dom, Ogród, Wnętrza

Dom

 Modne tapety 2022 – na jakie wzory warto zwrócić uwagę? 

 Modne tapety 2022 – na jakie wzory warto zwrócić uwagę? 

Analizując aranżacyjne trendy na rok 2022 można zauważyć jedną wspólną cechę: projektanci coraz częściej odchodzą od stonowanych rozwiązań na rzecz maksymalistycznych pomysłów. Dużo w tym kreatywności, zabawy i fantazji. Zresztą, za chwilę się o tym przekonasz. Oto 4 przykłady modnych tapet, które królują na polskich ścianach w 2022 roku.

Kwieciste motywy

Wzory kwiatowe są od kilku lat jednym z ulubieńców dekoratorów wnętrz. Doskonale sprawdzają się w niemal każdym pomieszczeniu – od salonu, przez sypialnię, aż po pokój dziecięcy. Stanowią ciekawe uzupełnienie kilku stylów, na czele z vintage i nowoczesnym. Zawsze dodają one wnętrzom świeżości, naturalności i kolorów.

Co istotne, tapetyz kwiecistymi motywami dostępne są w wielu wariantach – zaczynając od łagodnych kompozycji łąkowych kwiatów, a kończąc na wyrazistej roślinności w abstrakcyjnych kolorach. Dzięki temu, łatwo jest je dopasować do swojego pomysłu na wnętrze.

Geometryczne kształty

Geometryczne kształty zajmują ważne miejsce w nowoczesnym wzornictwie od wielu lat. Są proste, minimalistyczne i niezwykle stylowe. Jednak najlepszą ich cechą jest to, że dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych – od klasycznej bieli oraz czerni, aż po awangardowe odcienie jak róż czy czerwony. Dzięki temu, tapety w geometryczne kształty dają w zasadzie nieograniczone możliwości aranżacyjne. 

Paski i kratka

To przykład tapety, która może być prosta i klasyczna, a jednocześnie niesamowicie nowoczesna. Sprawdzi się zarówno w roli głównego motywu – jako materiał pokrywający całą ścianę – jak i subtelny dodatek do pomalowanej ściany. Taki motyw dobrze odnajdzie się w klasycznym salonie lub nowocześnie urządzonej sypialni.

Za tym motywem przemawia jeszcze jeden fakt. Tapety w paski i kratki dostępne są w całej masie kolorów oraz wzorów, dzięki czemu łatwo jest dobrać odpowiedni motyw do stylu mieszkania lub domu. Przykładem może być tapeta Petite Fleur, której jasno odcienie pasują do klasycznych aranżacji salonów.

Dżungla

To prawdziwy hit. Tapety z motywem dżungli coraz częściej pojawiają się na ścianach w polskich domach. Pozwalają na wprowadzenie do ich wnętrz radosnych odcieni egzotycznych roślin botanicznych. Przyciągają wzrok, inspirują i podnoszą na duchu. A co najważniejsze, świetnie wyglądają!

Tapety typu dżungla, jak tapeta Casa Mood, można wykorzystać na wiele sposobów. Świetnie nadają się do pokrycia wnęk, miejsc pomiędzy zabudową czy ścian z półkami na książki. Doskonale pasują również do artystycznych wnętrze, gdzie na ich tle uwypuklisz zalety wyrazistych dodatków. Najlepiej czują się jednak w otoczeniu naturalnych materiałów – na przykład drewnianych mebli oraz neutralnych kolorów. Stanowią one dla nich doskonałe tło.

Podsumowanie

Podsumowując, wyraźnie widać, że aranżacyjne trendy zmierzają w kierunki dzikości, botanicznych wzorów i odważniejszych połączeń. Jednak ciągle istotny wpływ ma zamiłowanie do minimalizmu. To właśnie mieszanka tych dwóch nurtów, stanowić będzie kluczowy aranżacyjny trend 2022 roku.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.