Eptsil.pl

Przemysł, Budownictwo, Dom, Ogród, Wnętrza

Wnętrza

Mieszkanie dla alergika, czyli jak podnieść komfort codziennego życia?

Mieszkanie dla alergika, czyli jak podnieść komfort codziennego życia?

Alergie to jedne z najczęściej diagnozowanych obecnie zaburzeń zdrowotnych. Choć kichanie, katar czy łzawienie nie są objawami szczególnie groźnymi, ich uciążliwość skutecznie odbiera nam poczucie komfortu we własnym domu. Wpływ alergenów można ograniczyć poprzez stworzenie wnętrz przyjaznym alergikom, stosując w nich przeznaczone do tego celu produkty.

Co oddziałuje na wnętrza przyjazne alergikom?

Alergia to nieprawidłowa reakcja naszego układu odpornościowego na substancje obce (alergeny). Przypadłość ta dotyczy obecnie nawet 40% populacji, niezależnie od wieku. Wśród najważniejszych przyczyn występowania reakcji alergicznych można wymienić m.in. zanieczyszczenie powietrza, materiały wykończeniowe niskiej jakości, dodatki chemiczne stosowane w żywności oraz wysoki poziom wilgotności w domach, zwiększający ryzyko pojawienia się grzybów-pleśni.

Dlaczego warto zadbać o odpowiednie mieszkanie dla alergika? Zgodnie z wynikamibadań, w zamkniętych pomieszczeniach przychodzi nam spędzić do 90% doby – aby czas ten nie wpłynął negatywnie na nasze zdrowie, warto zwrócić szczególną uwagę na panującą w nich jakość powietrza.

mieszkanie dla alergika

Jak przystosować mieszkanie dla alergika?

Najlepszą metodą na przeciwdziałanie alergii jest ograniczenie kontaktu z alergenami. Jednakże ich całkowite wyeliminowanie jest szczególnie kłopotliwe w przypadku uczulenia na pyłki roślin, trafiających do pomieszczeń przez otwarte okna i drzwi bądź ciągi wentylacyjne. Aby ograniczać ich oddziaływanie na nasze zdrowie, warto zainwestować we wnętrza przyjazne alergikom, wykorzystujące sprawdzone produkty.

Projektując mieszkanie dla alergika należy postawić na system wykończenia ścian, który pomoże oczyścić powietrze z występujących zanieczyszczeń, zachowując przy tym optymalną wilgotność i neutralizując czynniki uczulające. Korzystny wpływ innowacyjnej farby i masy szpachlowej potwierdzają niezależne badania z Niemiec oraz Austrii – zastosowanie produktów z serii Baumit Ionit przyczynia się do usunięcia nawet 90% pyłków, 50% drobnego kurzu oraz 60% aerozoli, czyli cząstek mogących pełnić rolę nośnika dla bakterii oraz wirusów.

Wnętrza przyjazne alergikom z produktami Baumit Ionit

Mieszkanie dla alergika wykończone z wykorzystaniem produktów Baumit Ionit staje się miejscem przyjaznym do życia. Farba BaumitIonitColor aktywnie wytwarza jony w powietrzu, czyli cząsteczki, które oddziałują na pyłki, drobny kurz i aerozole niczym naturalne magnesy. Przyciągają je i łączą w większe skupiska, które szybciej opadają ku ziemi, dzięki czemu można je bez trudu usunąć w ramach codziennych porządków.

Baumit IonitSystem - produkty

W serii produktów Baumit Ionit znajdują się również masy szpachlowe Baumit IonitFino i Baumit IonitFinish, które zaleca się zastosować jako podłoże dla farby IonitColor. Pomagają one utrzymać wilgotność w pomieszczeniu w optymalnym zakresie 40-60%, co dodatkowo sprzyja najbardziej efektywnemu wytwarzaniu jonów. Masy szpachlowe BaumitIonit pochłaniają wilgoć z powietrza, gdy jest zbyt wilgotno i oddają ją, gdy powietrze staje się zbyt suche.

Zadbaj o właściwe mieszkanie dla alergika

Wnętrze przyjazne alergikom poprawia samopoczucie wszystkich mieszkańców, a wyższa jakość powietrza w domu sprzyja uzyskaniu optymalnego i zdrowego klimatu pomieszczeń, zmniejszając przy tym ryzyko pojawienia się alergicznych dolegliwości. Sięgnięcie po produkty z serii Baumit Ionit pozwoli stworzyć odpowiednie mieszkanie dla alergika, w którym z łatwością będziemy mogli odetchnąć pełną piersią.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.