Eptsil.pl

Przemysł, Budownictwo, Dom, Ogród, Wnętrza

Dom

Kup gotowe schody i zyskaj na metrażu

Kup gotowe schody i zyskaj na metrażu

Budowa domu niesie za sobą wiele wyzwań, na które prywatny inwestor często nie jest przygotowany. Wiele osób nie zdaje sobie na etapie projektowania sprawy z tego, jakie rozwiązanie może wykorzystać, żeby przyspieszyć znacząco prace, a przy tym obniżyć koszty. Warto się nad tą kwestią przez chwilę zastanowić, ponieważ są pewne opcje, które wcale nie są trudne i może je wykorzystać praktycznie każdy. Chodzi między innymi o gotowe schody wewnętrzne, dzięki którym nie ma konieczności wylewania zbrojonej klatki schodowej z betonu, która nie tylko wymaga czasu i nakładów finansowych, ale także zabiera całe mnóstwo cennego miejsca.

Ergonomia wnętrz jest bardzo ważna szczególnie przy niewielkich metrażach

Dlatego gotowe schody, które można z łatwością kupić w wielu różnych modelach, to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto zechciałby zaoszczędzić kilka metrów kwadratowych. Dzieje się tak szczególnie dlatego, że na rynku dostępne są zarówno schody spiralne, jak i zabiegowe we wszystkich możliwych opcjach materiałowych i w zróżnicowanych wykończeniach. Umożliwia to zrezygnowanie z centralnie osadzonej klatki schodowej, którą najczęściej można zobaczyć w gotowych projektach domów, które cieszą się wśród Polaków ogromną popularnością.

Gotowe schody wewnętrzne mogą być wykonane z drewna, metalu, tworzywa, ale również z kamienia albo betonu. Ich konstrukcja jest jednak znacznie lżejsza od wymienionego wyżej, najczęściej stosowanego rozwiązania. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby znalazły się przy dowolnie wybranej przez nas ścianie albo, jak w przypadku schodów kręconych, nawet po środku pomieszczenia. Pozwala to na umieszczenie wokół nich lub pod nimi nie tylko schowka, ale w pełni funkcjonalnego domowego pomieszczenia.

Kusi nie tylko ich cena, ale i czas wykonania

Gotowe schody można zamontować w ciągu jednego dnia i już od pierwszych godzin normalnie z nich korzystać. Zwykle następuje to na etapie wykańczania domu, kiedy większość najwyższych wydatków mamy już za sobą. Jest to zresztą możliwość, która jest bardzo atrakcyjna cenowo, kiedy policzy się cenę betonu, zbrojeń oraz robocizny, którą inaczej przyszłoby nam zapłacić. Niebagatelną rolę gra również sam czas pracy, który w tym przypadku jest niemal niezauważalny.

Gotowe schody wewnętrzne można z łatwością dobrać do wymarzonego przez siebie wnętrzarskiego stylu. Nawet najbardziej wybredni klienci są w stanie wybrać z bogatej oferty coś dla siebie. Warto wspomnieć także o fakcie, że takie schody posiadają wieloletnią gwarancję, a dodatkowo w cenie częstokroć pojawia się montaż.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.