Eptsil.pl

Przemysł, Budownictwo, Dom, Ogród, Wnętrza

Dom

Jaki mebel powinien być w każdym salonie?

Jaki mebel powinien być w każdym salonie?

Jednym z bardzo popularnych elementów wyposażenia mieszkań i domów są nowoczesne narożniki. Te wyjątkowe meble posiadają wiele zalet, które sprawiły że tak wiele osób zdecydowało się zrezygnować z tradycyjnej kanapy czy sofy na ich korzyść. Z tego powodu sklepy meblarskie oferują bardzo szeroki wybór narożników. Wielość kolorów, wzorów, rozmiarów i materiałów, z jakich wykonywane są te meble to kolejny dowód ich ogromnej popularności. Narożniki do salonu to nie tylko estetyka, ale i funkcjonalność, pozwalająca wykorzystać maksymalnie przestrzeń pomieszczenia.

  1. Czym są nowoczesne narożniki?
  2. Co wyróżnia narożniki z funkcją spania?
  3. Jakie jeszcze meble wypoczynkowe warto posiadać?

Czy warto zastąpić tradycyjną sofę nowoczesnym narożnikiem? Zastanówmy się.

Czym są nowoczesne narożniki?

Narożniki to modułowe meble, najczęściej w kształcie litery l. Ich główną i wyróżniającą je od kanap czy sof cechą jest fakt, że ze względu na specyficzny kształt, z narożnika może w jednym czasie korzystać większa ilość osób. Kanapa narożna, jak sama nazwa wskazuje najczęściej umieszczana jest w rogu pomieszczenia. Istnieją różne rodzaje narożników: narożniki uniwersalne, modele z funkcją spania codziennego (jest to tak zwany narożnik rozkładany) i inne. Co więcej, popularnym rozwiązaniem są także narożniki na wymiar. Tego rodzaju meble można znaleźć chociażby w sklepie Centrum Mebli. Warto również wspomnieć o tym, że wybierać można także spośród wielu rodzajów materiałów, z jakich wykonywane są kanapy narożne. Z pewnością stylowy i elegancki jest narożnik skórzany. Bardzo powszechny jest narożnik tapicerowany, ze względu na łatwość utrzymania w czystości oraz niewątpliwe walory estetyczne. Na rynku dostępne są rożne kolory tego rodzaju mebli. Czerwone, czarne, zielone, granatowe narożniki to tylko niektóre z dostępnych opcji: tak wielki wybór pozwala znaleźć model wpasowujący się w wystrój wnętrza.

Co wyróżnia narożniki z funkcją spania?

Narożniki z funkcją spania to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którym zależy zarówno na wygodnej przestrzeni wypoczynkowej, jak i na zaoszczędzeniu miejsca w pomieszczeniach. Meble te łączą w sobie funkcję łóżka i kanapy narożnej. Tego rodzaju rozkładane narożniki posiadają specjalne komory – jedną lub dwie, w zależności od modelu – w których można w ciągu dnia przechowywać pościel. Dzięki temu rozwiązaniu pokój posiada zarówno łóżko, jak i kanapę, na której mogą odpoczywać domownicy lub ich goście. Warto zaznaczyć, że narożniki z funkcją spania sprawdzą się doskonale w pokoju nastolatka, dorosłego człowieka, studenta czy w domu rodziny wieloosobowej. Bardzo często do spania przeznaczone są narożniki tapicerowane – dzięki użyciu odpowiedniego materiału są one przyjemniejsze i lepsze do tego celu. Narożniki modułowe rozkładane to idealne wyjście także dla tych, którzy nie mają możliwości posiadania pokoju dla gości – mebel ten staje się „awaryjnym łóżkiem”, które jest jednak całkowicie komfortowe i może być używane przez znajomego.

Jakie jeszcze meble wypoczynkowe warto posiadać?

Narożnik to nie jedyny przydatny i funkcjonalny mebel. Fotel do salonuto z pewnością obowiązkowy zakup dla fanów komfortowego wypoczynku. Obecnie ogromną popularnością cieszą się fotele skandynawskie, których estetyka zachwyciła już wielu konsumentów. Tego rodzaju meble to gwarancja codziennej dawki relaksu w najlepszych warunkach. Fotel do salonu sprawdzi się zarówno pojedynczo, jak i jako element zestawu z kanapą czy narożnikiem. Warto zaznaczyć, że w przypadku indywidualnych potrzeb meble na wymiar do salonu i jadalni oferuje na przykład Centrum Mebli. Dzięki temu rozwiązaniu fotel wypoczynkowy może zostać dostosowany do konkretnej sytuacji klienta.

Fotel do salonu
Narożniki na wymiar

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.