Eptsil.pl

Przemysł, Budownictwo, Dom, Ogród, Wnętrza

Budownictwo

Jaką wybrać firmę do wywozu gruzu na Śląsku?

Jaką wybrać firmę do wywozu gruzu na Śląsku?

Planując remont lub rozbiórkę domu, musimy pamiętać o tym, że później jakoś trzeba będzie pozbyć się gruzu. W województwie śląskim działa wiele firm, które oferują wywóz gruzu. Poniżej podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej firmy. 

Czym jest wywóz gruzu?

W tym artykule podpowiemy, jak wybrać odpowiednią firmę, a także na co zwrócić uwagę. Przede wszystkim liczy się szybki termin realizacji oraz cena. Nie należy się jednak kierować tylko ceną, ponieważ lepiej zapłacić więcej, ale mieć pewność, że usługa zostanie wykonana. 

Na Śląsku działa wiele firm oferujących wywóz gruzu – Będzin, Katowice, Sosnowiec, Chorzów — nie ma znaczenia, skąd chcemy wywieźć gruz. Jedno jest pewnie — usługą powinni się zająć prawdziwi fachowcy, a takich na szczęście nie brakuje. Wybór firm specjalizujących się w wywozie gruzu jest bardzo duży, dlatego nawet wymagający klienci będą zadowoleni. Każdy doskonale wie o tym, że czas to pieniądz. Właśnie dlatego w wyznaczonym miejscu i o określonym czasie powinien się pojawić kontener na gruz. 

Czasami chcemy szybko pozbyć się gruzu, ponieważ planujemy rozpoczęcie kolejnych prac. Niektóre firmy działają bardzo sprawnie i podstawiają kontenery w umówionym terminie. Można również ustalić dokładną godzinę, w której ma się rozpocząć wywóz budowlanych odpadów. Najlepiej korzystać z usług sprawdzonych i renomowanych firm, które wiele lat działają na rynku i cieszą się dobrą opinią. Wtedy możemy mieć pewność, że usługa będzie na najwyższym poziomie. W internecie można znaleźć wiele serwisów, które porównują oferty. Jest to duża oszczędność zarówno czasu, jak i pieniędzy. 

Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ klient od razu ma świadomość, ile będzie wszystko kosztować. Dzięki temu można wybrać wykonawców, którzy oferują wywóz gruzu w najniższej cenie. Przepisy prawa dokładnie precyzują, w jaki sposób mogą być składowane odpady remontowe i budowlane. Należy pamiętać, że zwykły śmietnik nie jest dla nich odpowiednim miejscem, dlatego nie można ich tam zostawiać. Kontener na gruz w takiej sytuacji jest niezbędny. Cena kontenera uzależniona jest od jego pojemności oraz rozmiaru. 

Wynajem kontenera na gruz

Na uwagę zasługuje fakt, że najmniejsze kontenery można wypożyczyć już za 200-300 zł. Taki model może jednak nie być wystarczający, a większe kosztują już ponad 1000 zł. Na końcową cenę ma wpływ także jakość gruzu. Zależy, czy gruz jest czysty, czy występują odpady zmieszane. Proces nie kończy się na samym składowaniu gruzu. Na sam koniec powinien być wywieziony do odpowiedniego miejsca utylizacji. Od pojemności oraz odległości od miejsca utylizacji uzależnione są koszty transportu. Najlepszym wyborem będzie oczywiście usługa kompleksowa, która obejmuje nie tylko podstawienie kontenera, ale również transport odpadów. Decydując się na prace remontowo-budowlane, trzeba liczyć się z tym, że gruzu będzie naprawdę dużo. Niektórzy próbują go wywozić na własną rękę, jednak jest to bardzo ciężkie i czasochłonne. Lepiej wynająć specjalistyczną firmę, które posiada odpowiednie narzędzia. W ten sposób zaoszczędzimy sporo czasu, który możemy przeznaczyć na inne rzeczy. 

Rodzaje kontenerów 

Warto mieć na uwadze, że najmniejsze kontenery na gruz mają pojemność 2 m3. Im większy kontener na gruz wybierzemy, tym atrakcyjniejsza będzie cena. Wypożyczenie kontenera o większej pojemności jest dobrym rozwiązaniem w przypadku większych prac budowlanych. W takim kontenerze będzie można zmieścić wszystkie odpady budowlane. Od specyfiki odpadów również może być uzależniony cennik wywozu gruzu. Należy pamiętać, że wywóz gruzu pozbawionego zanieczyszczeń jest zdecydowanie najtańszym rozwiązaniem. W niektórych miastach działają skupy gruzu, które przyjmują gruz czysty. Jest to dobry sposób, żeby trochę zwiększyć swoje oszczędności. 

Jak wybrać firmę do wywozu gruzu? [podsumowanie]

Powyższe wskazówki na pewno przydadzą się każdej osobie, która zamierza zlecić usługę wywozu gruzu na Śląsku. Jeszcze raz podkreślmy, że cena nigdy nie powinna być głównym kryterium wyboru odpowiedniej firmy. 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.