Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Jaka mozaika do łazienki w stylu loftowym? Podpowiadamy!

31 maja, 2022 Patrząc na trendy wnętrzarskie ostatnich sezonów, zauważymy, że wiele z nich nawiązuje do natury. Jednak są takie, które pomimo tego, że z naturą mają niewiele wspólnego, także są na topie. Przykładem jest styl loftowy. Jak możemy urządzić łazienkę loftową i jaką zastosować mozaikę? Wnętrza loftowe mają być w pierwszej kolejności funkcjonalne. Sam styl nawiązuje do tego, jak wyglądały dawne warsztaty i fabryki. Jednocześnie mamy do dyspozycji dużą różnorodność w zakresie materiałów, więc nawet jeśli nie dane nam mieszkać na terenie dawnego zakładu przemysłowego, styl loftowy może rozgościć się w naszym domu. Sprawdźmy więc, po co możemy sięgnąć, żeby stworzyć elegancką łazienkę loftową. Wybieramy kolory i materiały Aranżacje loftowe cechują się pewną szorstkością i surowością. Aby taki efekt osiągnąć, stosuje się takie materiały jak beton, cegła i szorstki tynk. Nieco cieplejsze wnętrze uzyskamy, wprowadzając do niego surowe drewno. Dobre są też akcenty szklane, metalowe i z tworzyw sztucznych. Jeśli natomiast chodzi o ceramikę, to doskonale sprawdzi się ta nawiązująca do vintage. Z kolei wśród najczęściej wykorzystywanych barw są różne odcienie szarości, biel i czerń. Fenomenalnie podkreślą sterylność i surowość. Nie znaczy to jednak, że nasza łazienka ma być utrzymana w całości w tych kolorach. Akcenty kolorystyczne są jak najbardziej wskazane. Sprawdzą się na przykład w formie dodatków. W industrialnych łazienkach często wykorzystuje się również złoto, srebro, miedź także w tym rdzawym kolorze. Chociaż naszą łazienkę będzie cechować minimalizm, nie znaczy to, że nie może być w niej żadnych dekoracji. Doniczka z kwiatkiem, grube techniczne szkło w postaci świecznika albo wazonu to tylko przykłady. Możemy też pójść o krok dalej i postawić malowaną drabinkę, która będzie pełnić formę większego kwietnika. Mozaika do wykończenia ścian i podłóg Remontując łazienkę, najczęściej bierze się pod uwagę płytki ceramiczne. W porównaniu z innymi materiałami wykończeniowymi są wytrzymałe i łatwo je utrzymać w czystości, a przy tym są odporne na wilgoć, której w łazience nie brakuje. W przypadku łazienek loftowych także znajdują swoje zastosowanie. Dobrze prezentują się wielkoformatowe płyty, ale nie jest to jedyne, co mamy do wyboru. Trafnym wyborem będą białe lub czarne płytki cegiełki. Fantastycznie sprawdzi się również mozaika w kształcie heksagonów. Wzory mozaiki, po jakie możemy w tym przypadku sięgnąć, są na stronie https://www.rawdecor.pl/mozaiki-do-lazienki.html. Dobrze będą współgrać z modnym betonem architektonicznym albo drewnem. Pierwszym miejscem, gdzie taką mozaikę można ułożyć, jest podłoga. Pamiętajmy jednak, że w łazience często jest wilgotno, więc dobrym wyborem będą płytki antypoślizgowe. Mozaika będzie mogła zdobić również ściany. Dobrze wygląda na wszystkich ścianach, ale równie dobre prezentuje się jedynie na jednej z nich. Płytki mogą wyodrębniać strefę kąpielową, zdobić okolice lustra lub wnęki.

Patrząc na trendy wnętrzarskie ostatnich sezonów, zauważymy, że wiele z nich nawiązuje do natury. Jednak są takie, które pomimo tego, że z naturą mają niewiele wspólnego, także są na topie. Przykładem jest styl loftowy. Jak możemy urządzić łazienkę loftową i jaką zastosować mozaikę?

Wnętrza loftowe mają być w pierwszej kolejności funkcjonalne. Sam styl nawiązuje do tego, jak wyglądały dawne warsztaty i fabryki. Jednocześnie mamy do dyspozycji dużą różnorodność w zakresie materiałów, więc nawet jeśli nie dane nam mieszkać na terenie dawnego zakładu przemysłowego, styl loftowy może rozgościć się w naszym domu. Sprawdźmy więc, po co możemy sięgnąć, żeby stworzyć elegancką łazienkę loftową.

Zobacz także: Jak zmienić kolor fugi szybko i tanio?

Wybieramy kolory i materiały

Aranżacje loftowe cechują się pewną szorstkością i surowością. Aby taki efekt osiągnąć, stosuje się takie materiały jak beton, cegła i szorstki tynk. Nieco cieplejsze wnętrze uzyskamy, wprowadzając do niego surowe drewno. Dobre są też akcenty szklane, metalowe i z tworzyw sztucznych. Jeśli natomiast chodzi o ceramikę, to doskonale sprawdzi się ta nawiązująca do vintage.

Z kolei wśród najczęściej wykorzystywanych barw są różne odcienie szarości, biel i czerń. Fenomenalnie podkreślą sterylność i surowość. Nie znaczy to jednak, że nasza łazienka ma być utrzymana w całości w tych kolorach. Akcenty kolorystyczne są jak najbardziej wskazane. Sprawdzą się na przykład w formie dodatków. W industrialnych łazienkach często wykorzystuje się również złoto, srebro, miedź także w tym rdzawym kolorze. Chociaż naszą łazienkę będzie cechować minimalizm, nie znaczy to, że nie może być w niej żadnych dekoracji. Doniczka z kwiatkiem, grube techniczne szkło w postaci świecznika albo wazonu to tylko przykłady. Możemy też pójść o krok dalej i postawić malowaną drabinkę, która będzie pełnić formę większego kwietnika.

Mozaika do wykończenia ścian i podłóg

Remontując łazienkę, najczęściej bierze się pod uwagę płytki ceramiczne. W porównaniu z innymi materiałami wykończeniowymi są wytrzymałe i łatwo je utrzymać w czystości, a przy tym są odporne na wilgoć, której w łazience nie brakuje. W przypadku łazienek loftowych także znajdują swoje zastosowanie. Dobrze prezentują się wielkoformatowe płyty, ale nie jest to jedyne, co mamy do wyboru. Trafnym wyborem będą białe lub czarne płytki cegiełki. Fantastycznie sprawdzi się również mozaika w kształcie heksagonów. Wzory mozaiki, po jakie możemy w tym przypadku sięgnąć, są na stronie https://www.rawdecor.pl/mozaiki-do-lazienki.html. Dobrze będą współgrać z modnym betonem architektonicznym albo drewnem.

Pierwszym miejscem, gdzie taką mozaikę można ułożyć, jest podłoga. Pamiętajmy jednak, że w łazience często jest wilgotno, więc dobrym wyborem będą płytki antypoślizgowe. Mozaika będzie mogła zdobić również ściany. Dobrze wygląda na wszystkich ścianach, ale równie dobre prezentuje się jedynie na jednej z nich. Płytki mogą wyodrębniać strefę kąpielową, zdobić okolice lustra lub wnęki.

admin

Redakcja eptsil.pl to grupa specjalistów związanych z ogrodem, domem, budownictwem. W naszych artykułach znajdziesz wiele przydatnej wiedzy i ciekawostek.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Ile kosztuje sprzątanie mieszkania?
Ile kosztuje czyszczenie komina?
Jak i czym czyścić wannę akrylową?

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak i czym czyścić wannę akrylową?