Eptsil.pl

Przemysł, Budownictwo, Dom, Ogród, Wnętrza

Wnętrza

Jak zaaranżować pokój dla nastolatka?

Jak zaaranżować pokój dla nastolatka?

Aranżacja pokoju, w którym ma mieszkać nastolatek i dobrze się tam czuć, nie jest tak łatwa jak mogłoby się wydawać. Dzieci w tym wieku nie bardzo wiedzą czego chcą, mają wiele pomysłów na minutę i nie wiadomo tak do końca co im się spodoba. Nie ma też gwarancji, że za tydzień lub miesiąc zainteresowania się zmienią i że tematyczna aranżacja pokoju nastolatka przestanie mu się podobać.

Warto rozmawiać, ale i obserwować

Warto na temat aranżacji pokoju z nastolatkiem rozmawiać, ale też obserwować co lubi, jakie są jego zainteresowania, w jakich pomieszczeniach się dobrze czuje. Dzięki temu szybko można zrozumieć, czy to co chce mieć w pokoju to jego prawdziwe zainteresowania czy też – na przykład – wpływ mody lub znajomych.

aranżacja pokoju nastolatka

Nastolatek rośnie

Nastolatek rośnie i zmienia swoje zainteresowania. Kupowanie ściśle tematycznych mebli czy urządzanie pokoju w nawiązaniu do ostatnio oglądanych przez niego filmów czy też ulubionych gier, nie ma sensu. O wiele rozsądniej przewidzieć w aranżacji pokoju miejsce na takie rzeczy, ale też ważne by w wielu elementach wystroju pozostawić neutralność. Wtedy będą pasować do ewentualnych zmian.

Nastolatek powinien uczestniczyć w aranżacji pokoju

Niezmiernie ważne jest to by nastolatek uczestniczył w zakupie mebli, farb i w samych pracach w pokoju. Istotne jest to z jednego powodu. Jak sam podejmie decyzje, nie będzie mógł mieć pretensji, że coś mu się nie podoba. Ten wiek to okres buntu, więc trzeba uważać na takie sytuacje.

Wystrój pokoju nastolatka powinien być ładny, akceptowany przez niego, ale wykonany tak by ewentualny remont nie musiał powodować rewolucji, w nastoletnim wieku bowiem akceptacja wystroju pokoju, może się szybko zmienić.

nall.pl

Udostępnij