Home Dom Odnawianie mebli kuchennych

Odnawianie mebli kuchennych

by Redakcja Eptsil

Czy remont kuchni zawsze musi oznaczać zakup nowych mebli? A co jeśli dotychczasowe są w bardzo dobrym dobrym stanie i w zasadzie je lubimy, tylko że kolor nie będzie pasował do nowych ścian i nowej lampy? Czy musimy z okazji remontu wydawać kolejne tysiące na nowe meble kuchenne? No cóż odpowiedź jest jedna- Nie musimy! Jeżeli wykażemy odrobinę chęci i zaangażowania, to małym kosztem (w stosunku do zakupu nowych) możemy zupełnie odnowić wygląd naszych kuchennych szafek.

Odnawianie mebli kuchennych

Renowację możemy przeprowadzić na dwa sposoby:
-okleina
-farba
Jeżeli zdecydujemy się na okleinę, to musimy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ naklejanie wymaga precyzji, dokładności oraz cierpliwości. Po wybraniu najlepszego dla nas wzoru, meble które maja mają zostać oklejone, muszą zostać bardzo dobrze wyczyszczone, odtłuszczone i wysuszone. Wtedy i tylko wtedy nowa okleina przyklei się bardzo dokładnie, a dzięki naszemu skupieniu i precyzji nie powstaną bąble z powietrzem

Farba do mebli

Farba do mebli również wymaga dokładności, ale jeżeli dobrze oczyścimy powierzchnię oraz precyzyjnie zmatowimy ( to jest bardzo ważny punkt w przygotowaniu) najlepiej pierwsze użyć grubszego papieru ściernego a następnie drobnoziarnistego i na koniec musimy pamiętać o dokładnym usunięciu pyłu, to wtedy farba super pokryje szafki. Możemy zaszaleć z kolorami i wzorami, na rynku dostępnych jest mnóstwo produktów przeznaczonych do renowacji mebli i to nie tylko tych kuchennych. Dodatkowo aby efekt był jeszcze bardziej spektakularny możemy wymienić blaty oraz wszelkie uchwyty. Efekt murowany!

0 comment

Related Videos

Zostaw komentarz