Eptsil.pl

Przemysł, Budownictwo, Dom, Ogród, Wnętrza

Dom

Jak wykonać stylowe, ale i funkcjonalne biurko?

Jak wykonać stylowe, ale i funkcjonalne biurko?

Pracując w domu czy też się ucząc, trzeba zadbać o wygodę. Można więc powiedzieć, że absolutnym must have jest biurko. Jednak nie od dziś wiadomo, iż nie tylko ergonomia, ale i estetyka mają duże znaczenie. Stąd też biurko powinno być wygodne, ale i stylowe. Dzisiaj podpowiemy Wam, jak taki model zrobić.

Dlaczego warto zrobić biurko samodzielnie?

Przeglądając ofertę sklepów meblowych, można zauważyć, że owszem jest wiele mebli, ale często są do siebie bardzo podobne. Jeżeli już znajdziemy przysłowiową perełkę, to cena jest obłędnie wysoka. Dlatego też warto zastanowić się nad wykonaniem biurka samodzielnie. Przede wszystkim sprawicie, że będzie idealnie dopasowane do Waszych potrzeb, ale i do przestrzeni, jaką dysponujecie. Same koszty inwestycji także będą niewielkie. Można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że będą kilkakrotnie niższe niż w przypadku zakupu mebla. Oczywiście musimy jeszcze wspomnieć o satysfakcji i to satysfakcji przez wielkie „S”. Rzeczywiście gdy wykonacie biurko samodzielnie, będziecie dumni ze swojego projektu. Musimy jeszcze wspomnieć o tym, co Wam się przyda do jego wykonania. Niezbędne są profesjonalne kleje. Należy zakupić też nogi drewniane lub metalowe, a także kątowniki oraz wkręty. Ze sprzętów przyda się wiertarka i wkrętarka. Ważny rzecz jasna jest blat i w tym przypadku możecie wykorzystać np. kuchenny bądź zakupić taki w sklepie budowlanym. Skoro wszystko jasne, to czas przejść do realizacji.

Przygotuj blat i nogi biurka

Niewątpliwie najważniejszy jest blat i trzeba właściwie go przygotować. Oczywiście najważniejsze jest ustalenie właściwych wymiarów. Zatem wystarczy dociąć blat, a do dociętego boku dokleić kawałek laminatu. Tutaj przydadzą się profesjonalne kleje, które zakupicie w sklepie ataszek.pl. Jeżeli będziecie wykorzystywać blat z drewna, to także docinanie nie będzie nastręczało problemów. Pamiętajcie, aby przeszlifować papierem ściernym materiał i dla jeszcze lepszej estetyki, ale i bezpieczeństwa pokryć go warstwą lakieru bądź bejcy. Skoro blat jest już gotowy, to można przejść do przygotowania nóg i tutaj trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, jaka wysokość będzie dla Was najlepsza. Standardowo wykorzystuje się nogi biurka o wysokości 75 cm. Jeżeli jesteście wysocy, to lepiej postawić na 85 cm. Wykorzystując kątowniki i wkręty przytwierdzamy nogi do biurka i już zyskujemy naprawdę świetny efekt. Klasyczne biurko macie gotowe, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by jeszcze nieco je unowocześnić.

Jakie dodatkowe elementy do biurka warto wykonać?

Klasyczne biurko jest zawsze w modzie i jednocześnie tak naprawdę będzie pasować do każdego wystroju. Możecie także postawić na dodatkowe elementy, które zwiększą jego funkcjonalność. Możecie np. przygotować półkę, którą umieścicie pod blatem i tutaj znowu przydadzą się kątowniki. Dobrze z boku będzie się prezentować także nadstawka, pod warunkiem, że przestrzeń użytkowa Waszego pomieszczenia nie jest zbyt mała. Jeżeli biurko jest miejscem pracy i np. macie gabinet w domu, to postawcie na kontenerki, jednak tutaj najlepiej wykorzystać te gotowe, które posiadają kółka. Ich koszt jest nieduży, zatem nie warto się męczyć, gdyż przygotowanie ich dodatkowo byłoby czasochłonne.

Jak uniknąć błędów przy robieniu biurka?

Zasadniczo wykonanie biurka nie jest trudne. Jednak niestety jest obarczone błędem. Aby wszystko było wykonane należycie, musicie postawić na precyzję. Tylko wtedy efekt będzie na najwyższym poziomie. Jeżeli wybierzecie drewniany blat, to pamiętajcie o właściwym jego pomalowaniu i użyciu dobrego lakieru. Nie zapomnijcie o idealnym dopasowaniu wysokości biurka. W sklepie można kupić biurka regulowane, jednak nie ma się co oszukiwać, samodzielne wykonanie takie modelu akurat może być bardzo trudne, a wręcz niemożliwe. Przypominamy jeszcze o doborze wielkości biurka do kubatury pomieszczenia. I tutaj musicie stosować zasadę, że umiar jest wskazany i biurko nie może być zbyt duże. Jeżeli chcecie wiedzieć, w jakich kosztach się zmieścicie, to takie biurko nie powinno kosztować Was więcej niż 200 zł. Pamiętajcie, że ten koszt możecie jeszcze obniżyć, jeżeli wybierzecie np. starszy blat.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.