Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Jak wybrać dobry wideodomofon z kamerą?

16 lutego, 2023 wideodomofon z kamerą

Innowacyjne wideofony IP są coraz częściej wybierane przez właścicieli domów jednorodzinnych, inwestorów oraz osoby decyzyjne w przedsiębiorstwach. W dzisiejszym tekście szerzej opowiemy, jak wybrać dobry wideodomofon z kamerą. Zapraszamy do lektury!

Klasyczne domofony umożliwiają komunikację głosową z osobami oczekującymi na wejście do budynku lub wstęp na teren posesji. Ich funkcjonalność umożliwia często sterowanie dwoma niezależnymi elektrozaczepami – drzwi wejściowych czy bramy wjazdowej. Niestety, nie pozwalają one na obrazową weryfikację osób oczekujących. W artykule pokażemy, że nowoczesne zestawy wideodomofonowe doskonale rozwiązują ten problem!

Jeśli jesteście zainteresowani zakupem kompletnych rozwiązań potrzebnych do wdrożenia systemu wideodomofonowego, to zapoznajcie się z ofertą dostępną pod adresem https://sklep-ecsystem.pl/category/zestawy-wideodomofonowe.

Co to jest i jak działa wideodomofon dwurodzinny z kamerą?

Pokrótce wspomnieliśmy już, co to jest i jak działa wideodomofon dwurodzinny z kamerą. Sprzęt jest dedykowany do realizacji dwukierunkowej komunikacji w kanale audio oraz video, a jednocześnie ręcznej autoryzacji dostępu do budynku, terenu posesji czy określonej strefy w obiekcie użytkowym. Dobry domofon z kamerą, taki jak wideodomofon Bas IP, może realizować także funkcje związane z autonomiczną kontrolą dostępu – np. otwieranie drzwi kartą RFID.

Wiele dostępnych na rynku rozwiązań posiada także wbudowane moduły sieci bezprzewodowej WLAN. Nowoczesne zestawy video domofonów Wi-Fi mogą być zarządzane zdalnie, poprzez sieć internet, niemalże z dowolnej lokalizacji na całym świecie. W zależności od potrzeb użytkownicy mogą też dobrać modele wyposażone w funkcjonalności znane z interkomów. Tego rodzaju sprzęt umożliwia także komunikację abonencką wewnątrz budynku pomiędzy różnymi użytkownikami.

Rozważając zakup wideofonów, warto zwrócić uwagę na wideodomofon Bas IP. Szeroką ofertę urządzeń znajdziemy pod adresem https://sklep-ecsystem.pl/category/wideodomofony-basip-system-ukey.

Jak wybrać wideodomofon IP do domu lub firmy?

Coraz większa liczba użytkowników zastanawia się, jak wybrać wideodomofon IP do domu lub firmy. Na jakie aspekty zwrócić szczególną uwagę?

  • Możliwość przekierowania połączeń – nowoczesne zestawy wideodomofonowe zawierają urządzenia, umożliwiające przekazywanie połączeń na zewnątrz poprzez bramkę internetową. Rozmowa może być odebrana z dowolnego miejsca przez aplikację mobilną.
  • Kontrola wielu elektrozaczepów – kolejnym aspektem jest możliwość sterowania wieloma przejściami. Wideodomofon IP powinien umożliwiać zarówno otwieranie drzwi wejściowych, jak i sterowanie bramą wjazdową czy szlabanem parkingowym.
  • Autonomiczne otwieranie wejścia – w przypadku montażu wideofonów z kamerą w domach wielorodzinnych dobrym rozwiązaniem jest możliwość otwierania drzwi kartą zbliżeniową. Wideodomofon musi posiadać wówczas stację bramową z czytnikiem RFID.

Dostępne na rynku urządzenia często są również przystosowane do integracji z zewnętrznymi systemami kontroli dostępu czy instalacjami alarmowymi SSWiN.

Decyzja o wyborze konkretnego urządzenia powinna być także poprzedzona analizą doboru standardu okablowania. Obecnie najczęściej są wykorzystywane wideodomofony analogowe AHD (4-żyłowe) oraz analogowo-cyfrowe (2-żyłowe). W nowych inwestycjach polecamy jednak zainteresowanie się videodomofonami w technologii IP.

Profesjonalny wideodomofon Bas IP w rewelacyjnej ofercie cenowej

Zakup i montaż nowoczesnego domofonu video IP z kamerą to doskonała decyzja, dzięki której użytkownicy zyskają wyższy poziom bezpieczeństwa w domu czy firmie. Wideodomofon dwurodzinny może z powodzeniem posłużyć do kontroli dostępu do budynku zarówno w przypadku zabudowy mieszkalnej, jak i niewielkich obiektów komercyjnych. Intuicyjny interfejs domofonów wideo sprawia, że korzyści z jego zalet będą czerpać wszyscy użytkownicy.

Jeżeli szukasz niezawodnego domofonu video z kamerą, to wybierz profesjonalny wideodomofon Bas IP w rewelacyjnej ofercie cenowej! Produkty tej marki znajdziesz w dobrych sklepach internetowych, takich jak polecany przez specjalistów i instalatorów sklep-ecsystem.pl.

admin

Redakcja eptsil.pl to grupa specjalistów związanych z ogrodem, domem, budownictwem. W naszych artykułach znajdziesz wiele przydatnej wiedzy i ciekawostek.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Ile kosztuje sprzątanie mieszkania?
Ile kosztuje czyszczenie komina?
Jak i czym czyścić wannę akrylową?

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak i czym czyścić wannę akrylową?