Eptsil.pl

Przemysł, Budownictwo, Dom, Ogród, Wnętrza

Dom

Jak udekorować korytarz? Praktyczne wskazówki!

Jak udekorować korytarz? Praktyczne wskazówki!

Najczęściej korytarze i przedpokoje należą do pomieszczeń, gdzie nie ma miejsca na zbędne dekoracje. Odpowiednio dobrane ozdoby mogą pomóc optycznie powiększyć wnętrze i nadać mu niezwykłego charakteru. Tapety na korytarz, obrazy, czy może rośliny? Podpowiadamy, jak funkcjonalnie udekorować korytarz w dobrym guście!

Od czego zależy rodzaj dekoracji?

Zazwyczaj każde z pomieszczeń, które posiadają niestandardowy kształt, posiadają niewiele elementów wyposażenia, aby nie wprowadzać zbędnego chaosu. W przypadku korytarzy i przedpokojów ten problem może być znaczenie większy, ponieważ te pomieszczenia są najczęściej długie i wąskie. Najczęściej zamiast akcesoriów stojących na podłodze lub dodatkowym mebli można wtedy zastosować akcesoria na ścianę, takie jak tapety na korytarz czy obrazy, wieszaki lub rośliny. Dzięki temu nie zagracisz przejścia, ale dodasz wyrazu w pomieszczeniu. Tapeta na korytarz to doskonały wybór do wąskich przedpokoi bez możliwości wstawienia dekoracyjnych mebli.

Często wykorzystywane są także różnego rodzaju szafki. Dostępne na rynku modele to głównie szafli wiszące, stojące lub w zabudowie. Różne mechanizmy otwierania to ważna kwestia, którą należy wziąć pod uwagę w przypadku oszczędzania miejsca na korytarzu. Stojące, małe szafeczki mogą stanowić zarówno element funkcjonalny, jak i dekoracyjny. Tapety na korytarz w połączeniu z delikatnymi, małymi szafkami pomogą udekorować pomieszczenie, zachowując jego funkcjonalność. 

Postaw na wiszące rośliny!

Co prawda przedpokój służy wyłącznie do przemieszczania się między pokojami, ale warto zadbać również o to, by był przyjemny dla oka. Dobrym pomysłem dla szerszych korytarzy jest powieszenie roślin, które dodadzą niepowtarzalnego klimatu wnętrzu. Tapeta na korytarzu może być doskonałym elementem dekoracyjnym, a zwłaszcza, jeśli zostanie dopełniona ciekawymi elementami wiszącymi. Tapety na korytarz w połączeniu z zielonymi roślinami to prosty sposób na dekorację pomieszczenia zarówno o dużej, jak i małej powierzchni.

Wykorzystując cały potencjał korytarza, sprawisz, że będzie on nie tylko zwykłym przechodnim pomieszczeniem, ale również punktem dekoracyjnym. Tapety na korytarz możesz zastosować w połączeniu z wieloma akcesoriami, przez co już nigdy nie przejdziesz obojętnie przez przedpokój. Wybierając rośliny na korytarz, pamiętaj, żeby wziąć pod uwagę również ilość światła, jaka wpada do niego w dzień. Niektóre rośliny nie potrzebują do życia dużej ilości słońca, przez co mogą znajdować się nawet w ciemniejszym rogu przedpokoju.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.