Eptsil.pl

Przemysł, Budownictwo, Dom, Ogród, Wnętrza

Dom

Jak rozjaśnić pomieszczenie?

Jak rozjaśnić pomieszczenie?

Ciemne pomieszczenia mają swój tajemniczy i trochę mroczny klimat, jednak długie spędzanie czasu w takich miejscach może wywoływać w nas smutek, przygnębienie czy zmęczenie. Jak rozjaśnić nasz pokój, aby nadawał się do codziennego funkcjonowania? Czy aby to zrobić, można wykorzystać płytki biały marmur?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jakie są sposoby na rozjaśnienie pomieszczenia
  • co wpływa na jasność pomieszczenia
  • jak rozjaśnić pomieszczenie, jeśli nie mamy pieniędzy na remont

Biel

Najlepszym sposobem na rozjaśnienie pomieszczenia jest zamiana wszystkich ciemnych elementów na jasne. Nie trzeba oczywiście ściśle trzymać się bieli. Jeśli za nią nie przepadamy, możemy wybrać jasne, kremowe czy pastelowe kolory. Zacznijmy od ścian, które wbrew pozorom mogą zrobić dużą różnicę. Do łazienki czy kuchni, gdzie często dochodzi do poplamienia ścian, warto użyć jasnych kafelek, takich jak płytki biały marmur, które rozjaśnią pomieszczenie i dodatkowo swoim wzorem uatrakcyjnią jego wygląd, nadając mu elegancji. Chcąc rozjaśnić mieszkanie, należy również zwrócić uwagę na kolor mebli, framug okiennych, drzwi, a nawet takich elementów jak lampka na biurku, czy kolor pościeli. Jeśli nie możesz sobie na duże zakupy i wymianę wszystkich mebli, zastanów się nad zakupem oklein na meble.

Oświetlenie

Kolejną rzeczą, która w znacznym stopniu może pomóc w rozjaśnieniu pomieszczenia, jest dobre oświetlenie. Czy mamy wystarczająco duże okna? Czy w ogóle w pomieszczeniu są okna? Może czas na zmianę. Zwróćmy uwagę czy na parapecie nie ma zbyt wielu rzeczy, które uniemożliwiają dostanie się światła do środka. Zadbajmy o to, aby firanki nie były zbyt grube. A może w ogóle ich nie potrzebujemy? Warto również skupić się nad sztucznym oświetleniem. Wymieńmy żarówki na takie o większej mocy, Może dokupmy lampę stojącą lub taką na szafkę. Sprawdźmy również, czy karnisze, nie osłaniają źródła światła za bardzo.

Minimalizm

Jak się okazuje, na jasność pomieszczenia mają wpływ wszystkie rzeczy, które w nim są. Nie zagracajmy pokoju rupieciami. Zadbajmy o to, aby w pomieszczeniu nie było zbędnych mebli i niepotrzebnego sprzętu. Niech wszystkie szafki będą zamknięte. Lepiej sprawdzi się jedna szafa na całą długość, która będzie pojemniejsza i zabierze trochę więcej miejsca (np. przesuwana szafa z lustrami), niż kilka mniejszych, które dodadzą chaosu i będą robiły cień.

Blask

Dobrym sposobem na rozjaśnienie pomieszczenia są duże lustra. Nie tylko powiększą optycznie pokój, ale również będą odbijać światło. Możemy zdecydować się na przeszklone drzwi, które pozwolą wpaść światłu z korytarza. Zamieńmy wazony z ceramicznych na szklane lub kryształowe. Takie nie będą blokowały światła. Dobrym wyborem będą też meble z połyskiem, które odbijają światło i rozjaśniają przestrzeń. Tak samo skuteczna będzie ściana z błyskiem czy płytki biały marmur. Nie zapomnijmy również o regularnym myciu okien. Choć wydaje się to być błahostką, jednak ma ogromne znaczenie. 

A co jeśli nie stać nas na remont?

Jeśli nie możemy sobie pozwolić na zakup nowych mebli, pomalowanie ścian, są inne, znacznie tańsze sposoby, sposoby, które potrafią nas miło zaskoczyć. Wystarczy tylko wymienić pościel na białą lub narzucić na łóżko czy sofę jasną narzutę. Jeśli jesteśmy posiadaczami ciemnej kanapy, połóżmy na niej jasne poduszki. Stół okryjmy białym obrusem i wymieńmy doniczki, usuńmy z widoku niepotrzebny sprzęt i ozdoby, wymieńmy firanki na cieńsze lub je całkowicie usuńmy. Na ciemną ścianę zawieśmy lustra lub jasne obrazy. Zadbajmy o szczegóły. Wydawać by się mogło, że to niewielkie zmiany, ale efekt może nas miło zaskoczyć. 

Skorzystaj z oferty sklepu https://kaflando.pl/

Udostępnij