Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Jak działają przemysłowe wyciągi powietrza?

6 września, 2023 Jak działają przemysłowe wyciągi powietrza?


Wyciągi powietrza są to innowacyjne sprzęty zapewniające skuteczną cyrkulację powietrza oraz odpowiedni komfort termiczny. Specjalnie zaprojektowanie urządzenie gwarantuje optymalny przepływ powietrza w pomieszczeniach o większej powierzchni. Modele przemysłowe służą do tego, aby otoczenie w zakładzie pracy było czyste i zdrowe. Przemysłowe wyciągi charakteryzują się solidną konstrukcją i wydajnością. Dzięki temu efektywnie usuwają zapachy, opary, kurz oraz pozostałe zanieczyszczenia z powietrza.

Jak działają wyciągi powietrza?

Przemysłowe wyciągi powietrza wykorzystuje się do odprowadzania z pomieszczeń nieświeżego, tudzież zanieczyszczonego powietrza. Takie urządzenia dbają o jego jakość w zakładzie pracy i pomagają zachować optymalne warunki środowiskowe. Co ważne, można ich używać także w miejscach, gdzie będą narażone na działanie niekorzystnych czynników. Wśród nich wyróżnia się wentylatory osiowe oraz promieniowe. Ich mechanizm działania jest bardzo prosty. Wyciągi wysysają powietrze z budynku na zewnątrz. Stanowią one część mechanicznego systemu oraz aktywnie biorą udział w cyrkulacji powietrza w danym obiekcie. Sprzęty te są napędzane elektrycznie. Takie rozwiązania są świetnym sposobem na ogólne zwiększenie wydajności wentylacji grawitacyjnej w przedsiębiorstwie. Montuje się je we wlocie kanału wentylacyjnego, a więc są alternatywą dla tradycyjnej kratki wentylacyjnej.

Warto dodać, że wyciągi powietrza przemysłowe gwarantują skuteczną wymianę powietrza bez względu na zewnętrzne warunki atmosferyczne. Jeżeli powietrze jest silnie zanieczyszczone, wówczas najczęściej używa się lokalnych wyciągów. Usuwają zanieczyszczone powietrze w pobliżu źródła, po czym przesyłają go przez liczne filtry, a na końcu oddają na zewnątrz. Taki system wiąże się ze sporą inwestycją, aczkolwiek może obsługiwać nawet ogromne ilości zanieczyszczeń w różnych formach.

Rodzaje wyciągów przemysłowych

Wentylatory przemysłowe dostępne są w różnych wersjach. Mogą być do klasyczne modele, zapewniające przepływ powietrza od silnika do wirnika, ale też produkty w wersji nawiewnej (odwrotny kierunek przepływu). Wybierając takie tego typu urządzenie, należy wziąć pod uwagę pewne parametry, takie jak: wydajność, prędkość, stopień ochrony przed pyłami i wilgocią, poziom hałasu, częstotliwość, moc, napięcie, maksymalna temperatura pracy.

Poprawa jakości powietrza w miejscu pracy pomaga w zwiększeniu wydajności pracowników, ponadto podnosi ich komfort, a tym samym zadowolenie. Co ważne, wyciągi powietrza przemysłowe to urządzenia energooszczędne, o różnych funkcjach. Dają często możliwość ustawiania kierunku nawiewu, regulację prędkości czy programowania pracy.

Materiał zewnętrzny

admin

Redakcja eptsil.pl to grupa specjalistów związanych z ogrodem, domem, budownictwem. W naszych artykułach znajdziesz wiele przydatnej wiedzy i ciekawostek.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Ile kosztuje sprzątanie mieszkania?
Ile kosztuje czyszczenie komina?
Jak i czym czyścić wannę akrylową?

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak i czym czyścić wannę akrylową?