Strona główna
Wnętrza
Tutaj jesteś

Jak dostać się na studia architektoniczne?

21 grudnia, 2021 studia architektoniczne

Przygotowanie edukacyjne do wykonywania zawodu to bardzo ważna kwestia szczególnie w dzisiejszych czasach. Konkurencja w wielu różnych profesjach rośnie, dlatego młodzi ludzie, którzy kończą średnią szkołę, powinni bardzo szczegółowo przeanalizować swoje plany dydaktyczne. Na pewno jedną z ciekawszych ofert jest projektowanie, a chodzi konkretnie o architekturę. Co jednak wiedzieć, aby zdać na ten kierunek no i oczywiście wybrać najlepszą uczelnię? Przede wszystkim trzeba sprawdzać rankingi, ale należy także o wiele wcześniej poznać wymagania na architekturę. Dzięki temu młodzi ludzie mogą się lepiej przygotować do egzaminów lub w ogóle zorientować, czy mają predyspozycje do tego, aby uczyć się w tym kierunku.

Czy każdy może zdawać na architekturę?

Jak łatwo się domyślić, raczej błędne będzie rozumowanie, że każdy może iść na kierunek, który mu się akurat zamarzył. O tym będą decydowały nasze predyspozycje. Najbardziej praktycznym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o uczniów czwartej klasy, którzy są w szkole średniej i już myślą o maturze, będzie sprawdzenie wszystkich swoich świadectw. Wówczas widać, kto, z jakich przedmiotów ma najlepsze oceny i w ten sposób będzie można mniej więcej zorientować się w predyspozycjach. Oczywiście równolegle należy też sprawdzić wymagania na architekturę, które będą dokładnie opisane na stronach uczelni wyższych. Przede wszystkim osoby zainteresowanie tym kierunkiem studiów muszą sobie uzmysłowić, że jest to interdyscyplinarna dziedzina. Nie bez powodu mówi się, że architekci to trochę artyści, ale z umysłem ścisłym. Na pewno niejednokrotnie projektowaniem interesują się osoby z zacięciem artystycznym, które jednak bardzo często mają mniejsze lub większe deficyty z przedmiotów ścisłych. Niestety, jeżeli przyglądamy się wymaganiom na architekturę, to zawsze przedmiot, na który kładzie się nacisk, będzie matematyka.

Architekt, czyli inżynier z artystyczną duszą

Gdy przeanalizujemy właśnie te wymagania na architekturę, które decydują o tym, czy można się dostać na takie studia, to powoli rozumiemy, dlaczego architektów wciąż brakuje. Trudno jest bowiem tak naprawdę znaleźć w każdej klasie maturalnej więcej niż 2 lub 3 osoby, które będą jednocześnie wykazywać pewne umiejętności z zakresu przedmiotów ścisłych, ale także interesują się sztuką no i mają talent plastyczny. Jak widać, wymaganiami architektury warto zapoznać się gdy zainteresuje nas taki kierunek. Wówczas szybciej się zorientujemy, czy są tu studia dla nas i czy rzeczywiście te dziedziny wiedzy będą nas interesować.

admin

Redakcja eptsil.pl to grupa specjalistów związanych z ogrodem, domem, budownictwem. W naszych artykułach znajdziesz wiele przydatnej wiedzy i ciekawostek.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Kuchnia w stylu hiszpańskim - najważniejsze cechy wnętrza
Kuchnia w stylu włoskim - cechy charakterystyczne
Kuchnia w stylu francuskim - jak ją urządzić?

Jesteś zainteresowany reklamą?

Kuchnia w stylu francuskim - jak ją urządzić?