Eptsil.pl

Przemysł, Budownictwo, Dom, Ogród, Wnętrza

Ogród

Grill dla każdego

Grill dla każdego

Mało jest osób, które nie przepadają wręcz za smakiem grillowanych potraw. Polacy są jednym z narodów, które najbardziej upodobały sobie spędzanie letnich wieczorów przy grillu. Częściej od nas robią to jedynie obywatele Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Z tego powodu niemal żaden właściciel domu jednorodzinnego nie potrafi sobie wyobrazić, że mógłby nie posiadać własnego sprzętu do barbecue. Wiele osób buduje specjalne konstrukcje z cegieł, inni decydują się na modele gazowe, jednakże wciąż najpopularniejszą opcją jest grill przenośny, który nadaje się do użytkowania w niemal każdych okolicznościach.

Można go kupić także mieszkając w bloku

Wtedy przenośny grill sprawdzi się doskonale na wypadach na działkę, na biwak, ale również w okolicznym parku. Wcześniej należy jednak sprawdzić, czy w danym miejscu dozwolone jest grillowanie, żeby nie narazić się na przykre konsekwencje w postaci mandatu i rychłego końca imprezy. W niektórych miastach są także wprowadzane czasowe ograniczenia w grillowaniu ze względu na zanieczyszczenie powietrza, jednakże są to raczej wyjątki niż reguła.

Grill przenośny może być nieduży i lekki, więc można z powodzeniem trzymać go w szafie, pawlaczu albo po prostu w piwnicy. Większość modeli wykonuje się tak, żeby były lekkie i łatwe do złożenia, a także szybko stygły. Najmniejsze warianty są chętnie kupowane przez studentów, którzy potrafią wziąć je po prostu pod pachę i iść z nimi na nadrzeczne bulwary lub jechać komunikacją pod miasto.

To jednak najlepsze rozwiązanie do własnego ogródka

Niezależnie od tego, czy jest to ogródek przydomowy czy działkowy. Grill przenośny ma tę wyższość nad grillami montowanymi na stałe, że usiąść przy nim możemy zarówno na tarasie, jak i przenieść go pod zadaszenie w razie niesprzyjających warunków pogodowych. Jeżeli nie zamierzamy zabierać go na wyjazdy, to możemy pokusić się o zakup któregoś z większych modeli, który co prawda na biwak nie będzie najlepszy, ale doskonale sprawdzi się wtedy, kiedy będzie go trzeba przenieść o kilka metrów w trakcie nagłego i ulewnego deszczu.

Przenośny grill w ogrodzie to także opcja dla tych, którzy chcą się w spokoju zająć czymś innym, a doglądać jedynie z okna przygotowywanych przysmaków i nie musieć przy nich przez cały czas stać. Wystarczy postawić go w zasięgu wzroku i można zająć się w spokoju pracą lub domowymi obowiązkami, a pyszne jedzenie będzie blisko i z pewnością się nie przypali. To wspaniała opcja dla tych, którzy jedzenie z grilla lubią nie tylko w weekendy, ale także na co dzień. 

Udostępnij