Strona główna
Przemysł
Tutaj jesteś

Drzwi przeszklone – wpuść więcej światła do swojego wnętrza!

3 lipca, 2020

Wyobrażasz sobie dom lub mieszkanie bez drzwi? To w końcu jeden z niezbędnych elementów wyposażenia domu. Chronią prywatność, wydzielają strefy, a także… są wspaniałym uzupełnieniem wystroju wnętrza. Oprócz klasycznych, pełnych modeli, na rynku coraz większą popularność zdobywają drzwi przeszklone. Dowiedz się więcej na ich temat!

W sklepach z wyposażeniem do domu znajduje się wiele ciekawych modeli nowoczesnych przeszklonych drzwi. Wśród dostępnych opcji znajdziesz np. te z mleczną szybą, która doskonale maskuje to, co znajduje się w środku pokoju. Dostępne są także drzwi szklane ze szkła transparentnego – wspaniała dekoracja wnętrza, która nie pozostawia nic do ukrycia. Sprawdź, jak wykorzystać potencjał takich elementów w swoim wnętrzu.

Zalety przeszklonych drzwi

Przeszklone drzwi to nowoczesna propozycja projektantów. Zostały stworzone z myślą o pomieszczeniach, w których jest ograniczony dostęp do światła dziennego, czyli np. o ciemnych korytarzach mieszkań czy łazienkach bez okien. Drzwi z przeszkleniami sprawiają, że wnętrze nabiera lekkości i jest bardziej przytulne. Wyglądają przy okazji bardzo elegancko, zwłaszcza w połączeniu z naturalnym drewnem. Do wyboru jest kilka rodzajów przeszkleń, które mają różną przepuszczalność światła:

●       przezroczyste,
●       matowe,
●       białe,
●       piaskowane,
●       ornamentowe,
●       witrażowe.

Model drzwi musisz dobrać do Twoich potrzeb. Na stronie internetowej projektantów wnętrz – https://wyborarchitektow.dre.pl/ znajdziesz ciekawe aranżacje z takimi elementami, które ułatwią podjęcie trafnej decyzji.

Przeszklone drzwi do sypialni

Sypialnia to azyl. Miejsce, gdzie można odpocząć i się zregenerować. Dlatego ważne jest, żeby nikt nieproszony nie mógł tam „przypadkiem” zajrzeć. Jeśli nie chcesz tracić źródła światła, wybierz do sypialni przeszklone drzwi z piaskowaną lub matową szybą. Taki rodzaj przeszklenia zasłania wszystko, co znajduje się wewnątrz, ale jednocześnie przepuszcza promienie słoneczne i rozjaśnia przestrzeń.

W sypialni dzieci dobrym rozwiązaniem są drzwi z mniejszymi przeszkleniami. Oznaczają mniejsze ryzyko wybicia szyby przez Twoje pociechy.

Szklane drzwi do salonu i kuchni

W salonie nie potrzebujesz takiej prywatności jak w sypialni, dlatego możesz zdecydować się na bardziej odważny model przeszklonych drzwi, czyli np. ten z przezroczystymi wstawkami. Nowoczesny i elegancki design wspaniale pasuje do stylu skandynawskiego lub urban jungle. Przezroczyste szkło przepuszcza bardzo dużo światła i sprawia, że wszędzie jest jasno oraz przytulnie. Co więcej, taki element świetnie oddziela strefę kuchenną od gościnnej.

Wykorzystaj szklane drzwi, aby pomieszczenie nie straciło na lekkości i przestronności. Popołudniowe słońce będzie odbijać się od przezroczystych szybek i sprawi, że pokój będzie wyglądać bardzo oryginalnie.

Łazienka i przeszklone drzwi

W łazience powinieneś postawić na 100% dyskrecję. Jednak nie musisz decydować się na toporne, pełne drzwi. Wystarczy, że sięgniesz po model z niewielkimi przeszkleniami w kształcie wąskiej szpary. Mleczna, piaskowana lub matowa szyba doskonale zasłoni wnętrze łazienki i stworzy poczucie prywatności. Jednocześnie światło będzie przebijać się przez szkło i doświetli pomieszczenie.

admin

Redakcja eptsil.pl to grupa specjalistów związanych z ogrodem, domem, budownictwem. W naszych artykułach znajdziesz wiele przydatnej wiedzy i ciekawostek.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

10 Niezwykłych Prezentów
Kotły gazowe
Jak pokryć dach

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak pokryć dach