Home Wnętrza Drewno we wnętrzach – jak je wykorzystać?

Drewno we wnętrzach – jak je wykorzystać?

by Redakcja Eptsil
Drewno we wnętrzach

Poszczególne style aranżacji wnętrz skupiają się na różnych elementach. Styl industrialny szuka nawiązań do fabrycznych pomieszczeń, styl rustykalny do tradycyjnych, wiejskich wnętrz, a styl minimalistyczny szuka surowej harmonii bez nadmiernych ozdobników. I choć założenia różnych koncepcji aranżacyjnych są często zupełnie odmienne, niemal we wszystkich mile widzianym materiałem pozostaje drewno.

Wykorzystanie tego naturalnego materiału niesie ze sobą mnóstwo zalet. Największą jest oczywiście niepowtarzalny wygląd, który każdemu wnętrzu dodaje charakteru. Poza tym drewno jest ciepłym materiałem, który dobrze izoluje. Łatwo także odnowić drewniane powierzchnie, mogą więc nam długo służyć. Stoły drewniane, krzesła i różnorodne dodatki to także ukłon w stronę natury i ekologicznych idei, dlatego do swoich mieszkań i domów wciąż zaprasza je mnóstwo osób.

Drewniane meble

Jednym z najpopularniejszych sposobów wykorzystania drewna w mieszkaniach pozostają drewniane meble. Z jednej strony mogą się one kojarzyć z tradycją – w końcu kto nigdy nie siedział na drewnianym krześle czy nie jadł przy drewnianym stole. To jednak także solidność, którą reprezentują na przykład meble wykonane z drewna dębowego.

Ale stoły i krzesła drewniane (poznaj ich ofertę na https://meblepotocki.pl/pl/c/Krzesla/32) mogą także wnieść do wnętrz sporo elegancji i luksusu. Meble wykonane z palisandru czy mahoniu stały się wręcz podstawowym elementem klasycznych wnętrz wysokiej klasy. Oprócz stołów i krzeseł drewno jest podstawą również innych mebli, takich jak łóżka, sofy, szafy czy komody. Trudno wyobrazić sobie bez niego wyposażenie jakiegokolwiek pomieszczenia, bez względu na to, czy szukamy mebli do wystawnego salonu, czy niewielkiej kuchni, w której wystarczą proste, sosnowe stoły i blaty.

Drewniane wykończenia

Drewno we wnętrzach można wykorzystać również jako materiał wykończeniowy. W tym zakresie zdecydowanie najczęściej stosowanym rozwiązaniem pozostają drewniane podłogi. Mimo coraz bardziej wymyślnych płytek, a także wielu tańszych odpowiedników, to właśnie panele z drewna wciąż goszczą niemal w co drugim domu.

Drewno może być jednak obecne również w innych postaciach. W niektórych domach niezwykłego smaku aranżacji dodają drewniane parapety. Ciekawie prezentuje się również drewno na ścianach, gdzie w ostatnich latach coraz mocniej obecne są lamele ścienne. To nawiązanie do tradycyjnych, drewnianych ścian, a jednocześnie niezwykła, trójwymiarowa forma ściennych dekoracji.

Drewniane dodatki

Lamele są przykładem tego, że nieszablonowo wykorzystane drewno może być również niezwykle ciekawym wnętrzarskim dodatkiem. Takie elementy można dobrać właściwie do każdego pomieszczenia. Ciekawym i praktycznym przedmiotem w łazience będzie na przykład drewniana mata podłogowa. W salonie sprawdzą się drewniane klosze do lamp, a w przedpokoju wykonane z tego materiału ramy do luster. Największe pole do popisu dla drewnianych dodatków to jednak kuchnia, gdzie czasami roi się od chlebaków, stojaków na noże, desek i naczyń. Drewno to bowiem unikalne połączenie praktycznych wartości ze stylowym wyglądem.

0 comment

Related Videos

Zostaw komentarz