Eptsil.pl

Przemysł, Budownictwo, Dom, Ogród, Wnętrza

Wnętrza

Dlaczego materac sprężynowy to dobry wybór

Dlaczego materac sprężynowy to dobry wybór

Materace sprężynowe kieszeniowe są świetnym rozwiązaniem dla osób, które preferują materace dmuchane, a nie takie, w których można się zatopić. Zainwestuj w materac sprężynowy kieszeniowy, a będziesz mógł cieszyć się następującymi korzyściami:

Pełne podparcie

Żaden inny materac sprężynowy nie zapewnia takiego wsparcia jak materac sprężynowy kieszeniowy. Każda sprężyna reaguje indywidualnie na nacisk, jaki jest na nią wywierany. Dzięki temu materac zapewnia doskonałe podparcie, ponieważ żadna ze sprężyn nie wpływa na reakcje pozostałych.

Materac równomiernie rozkłada ciężar, dzięki czemu tworzy się bardzo mało punktów nacisku, a nawet w ogóle ich nie ma, co sprawia, że materac jest bardziej komfortowy. Materace sprężynowe podpierają mocno biodra i ramiona, dwa główne elementy, na których spoczywamy podczas snu. Możesz spać spokojnie wiedząc, że materac nie uszkodzi Twoich stawów ani pleców.

Oddzielenie od ruchu

Materace te sprawdzają się doskonale, jeżeli musisz dzielić łóżko z partnerem. Ze względu na konstrukcję materaca, jeśli Ty przesuniesz się w łóżku, Twój partner nic nie poczuje. Jeżeli jeden z partnerów jest (znacznie) cięższy od drugiego, materac nie ugnie się na środku (a drugi partner nie będzie się staczał w kierunku podnóża).

Odpowiedni dla różnych kształtów i rozmiarów

Konstrukcja materacy sprężynowych kieszeniowych sprawia, że są one idealne dla par. Ich wytrzymałość pozwala im radzić sobie z różnymi kształtami i rozmiarami. Jeśli wybierasz materac  sprężynowy wspólnie z partnerem, materac sprężynowy kieszeniowy jest uniwersalną opcją, która może spełnić wymagania obojga partnerów. Nie musicie w tak dużym stopniu uwzględniać preferencji drugiej osoby.

Trwałość

Materace sprężynowe kieszonkowe mogą przetrwać od 8 do 10 lat, a nawet trochę dłużej, jeśli będziesz o nie dobrze dbał. Podobnie jak inne materace, nie będą one trwać wiecznie. W końcu, przez lata nadmiernego użytkowania, sprężyny zaczną się uginać, a materac stanie się twardszy.

Chłodniejszy niż materace z pianki i lateksowe

Temperatura może być brana pod uwagę, jeśli zdecydujesz się na materac piankowy, lateksowy lub sprężynowy. Te ostatnie są zwykle nieco chłodniejsze niż lateks i pianka z pamięcią, ponieważ przestrzeń wokół sprężyn sprawia, że są one bardziej oddychające, podczas gdy pianka z pamięcią zatrzymuje ciepło. Pianka musi być wystarczająco gęsta, aby utrzymać Twoje ciało, ograniczając cyrkulację powietrza między materacem a Twoim ciałem oraz w samym materacu. Im większa gęstość pianki, tym cieplej możesz się czuć. Brak wentylacji może powodować pocenie się i uczucie gorąca i ciepła w miarę upływu nocy. Producenci materacy z pianki memory zauważyli ten fakt i zaczęli dodawać do materacy żel pamięciowy, aby uczynić je chłodniejszymi.

Źródło: https://materaceplus.pl/Materac-sprezynowy 

Udostępnij