Eptsil.pl

Przemysł, Budownictwo, Dom, Ogród, Wnętrza

Dom

Czym powinny się charakteryzować sztućce do steków?

Czym powinny się charakteryzować sztućce do steków?

Stek to bardzo modna potrawa, którą można z powodzeniem serwować zarówno w zaciszu domowym, jak i w renomowanej restauracji. Jednak ze względu na specyfikę mięsa, z którego robi się steki i jego grubość, do spożycia takiego posiłku potrzebny będzie odpowiedni nóż i widelec. A czym dokładnie powinny charakteryzować się dobre sztućce do steków?

Jak wybrać nóż do steków?

Jeśli zjedzenie steka ma być prawdziwą przyjemnością, to dana osoba nie może mieć problemów z jego szybkim pokrojeniem. W tym celu należy zaopatrzyć się w specjalny ząbkowany nóż z grubą rękojeścią tak, aby można go było wygodnie trzymać. Przy czym warto pamiętać, że noże do steków są zwykle dłuższe od tradycyjnych modeli i mierzą około 12 centymetrów. Co ważne ząbki mogą występować na całej powierzchni ostrza lub tylko na jego górnej części. Poza tym często spotyka się noże w kształcie delikatnego łuku, ponieważ takie sztućce do steków są bardzo wygodne w użyciu i świetnie się prezentują.

Na co warto zwrócić uwagę, zamawiając widelec do steków?

Idealny widelec do steków nie musi specjalnie różnić się kształtem od zwykłego widelca, powinien jednak mieć ostre ząbki, aby można było bez problemu nabić na niego mięso przed jego pokrojeniem. Ponadto taki widelec musi mieć grubą i poręczną rękojeść, a najlepiej, jeśli będzie wykonana z nierdzewnej stali lub eleganckiego drewna. Sztućce do steków powinny być również solidne i trwałe, dzięki czemu posłużą domownikom lub restauratorom przez wiele lat. Dodatkowo przed zamówieniem konkretnego zestawu, warto sprawdzić, czy wybrane sztućce do steków można bezpiecznie czyścić w zmywarce.

Praktyczne akcesoria do steków

Zestawy do steków składają się nie tylko z dobrej jakości sztućców, ale i takich akcesoriów jak specjalna deska, sosjerka z łyżką, szczypce czy termometr. Podobnie jak w przypadku sztućców do steków tak i akcesoria muszą być wykonane z dobrej jakości materiałów. Na stylowej tacce będzie można pięknie zaprezentować potrawę w otoczeniu dodatków i sosjerki z praktyczną łyżką. Natomiast dedykowane do steków akcesoria typu szczypce i termometr pomogą przygotować idealny kawałek mięsa bez ryzyka uszkodzenia jego delikatnej powłoki. Poza tym warto jeszcze zaopatrzyć się w profesjonalną patelnię do steków i młynek do pieprzu.

Sztućce do steków najlepiej kupić w zestawie, ponieważ wówczas będzie można optymalnie dobrać ilość noży i widelców do swoich potrzeb. Takie zestawy mogą być droższe od zwykłych sztućców, jednak warto w nie zainwestować, ponieważ sprawią, że spożywanie steków stanie się prawdziwą przyjemnością i niezapomnianym doświadczeniem kulinarnym.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.