Eptsil.pl

Przemysł, Budownictwo, Dom, Ogród, Wnętrza

Dom

Czym można palić w obecnych czasach?

Czym można palić w obecnych czasach?

Ekogroszek workowany dostępny jest w sklepach, jako paliwo służące do grzania w domach. Skoro jest to produkt powszechnie dostępny, jest to znak, że można nim palić. Czy to wystarczy, aby zdecydować się na jego zakup? Warto to sprawdzić. Każda osoba, która ma w swoim domu piec, w sposób świadomy powinna zawsze podchodzić do wyboru opału. Nie tylko w trosce o swoje finanse, ale m.in. o środowisko.

Oszczędny i wydajny opał

Mówi się, że warto palić ekogroszkiem workowanym. Dlaczego? Ponieważ jest to oszczędny opał, a na dodatek wydajny. Aby tak się jednak stało, należy umieć rozpalić ogień przy pomocy tego opału. Łatwizna? Tak tylko myślą osoby, które nie wiedzą, że nie sztuką jest rozpalić ogień w piecu. Sztuką jest tak napalić, aby posiadany opał wystarczył na długi czas. W myśl zasady – oszczędnie, ale wydajnie.

Co można powiedzieć o samym ekogroszku? Jest to opał, który uznawany jest za relatywnie tani materiał, a do tego ekologiczny. W szczególności ta druga cecha przemawia za. Nie można bowiem zapomnieć o tym, że troska o środowisko naturalne spoczywa na barkach każdej osoby. BEZ WYJĄTKU! Dlatego też w sposób świadomy należy podchodzić do wyboru opału. Jeżeli sam rynek oferuje rozsądny, tani, a co najważniejsze EKOLOGICZNY opał, to dlaczego nie wykorzystać takiej alternatywy? Dla siebie, a także dla następnych pokoleń, które pojawią się po nas.

Produkt o odpowiednich parametrach

Ekogroszek workowany ekogroszkowi nierówny. Co to dokładnie oznacza? Decydując się na jego zakup, zawsze należy sprawdzić poszczególne parametry danego opału. Ważne są poszczególne czynniki:

  • granulacja na poziomie 5-25 mm,
  • niska spiekalność,
  • wysoka kaloryczność (im będzie ona wyższa, tym dla użytkownika zdecydowanie lepiej),
  • niska zawartość siarki, poniżej 1 procenta,
  • dobra zawartość związków lotnych,
  • wilgotność na poziomie poniżej 12 %.

Takie informacje powinny znaleźć się w tzw.karcie wyrobu. Jeżeli ich nie ma lub sprzedawca nie chce udzielić takich informacji, lepiej poszukać innego ekogroszku workowanego. Są to najważniejsze informacje, które świadczą o samej jakości produktu. O tym, czy opał okaże się wydajny, czy też nie.

Ekogroszek workowany zawsze warto zamówić w większych ilościach. Nie ma sensu zamawiać po jeden, dwa worki, ponieważ już niedługo trzeba będzie pomyśleć o kolejnym zamówieniu. Lepiej zamówić większą ilość, a nie musieć martwić się dostawą. Nie można jednak zapomnieć o tym, aby ekogroszek workowany trzymać pod dachem, gdzie będzie zachowywał swoje dobre właściwości.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.