Eptsil.pl

Przemysł, Budownictwo, Dom, Ogród, Wnętrza

Dom

Co powinniśmy wiedzieć na temat konsoli na korytarz?

Co powinniśmy wiedzieć na temat konsoli na korytarz?

Konsola na korytarz ostatnimi czasy cieszy się coraz większą popularnością. Rozwiązanie to niesie ze sobą wiele zalet, zapewne dlatego tak wiele osób decyduje się na jej wybór. Czym dokładnie jest konsola na korytarz? Do czego przyda się konsola na korytarz? Czy konsola będzie pasowała do wszystkich stylów? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników. 

Konsola na korytarz – co to jest?

Gdybyśmy zdecydowali się na to, aby zdefiniować konsolę na korytarz, wówczas moglibyśmy dojść do wniosku, że jest to pewien specjalny stolik, który jest najczęściej przyścienny. Cechą charakterystyczną jest wąski blat, który to powoduje, że mebel ten jest przede wszystkim elementem dekoracyjnym. Jednak jest to również praktyczne rozwiązanie, bowiem konsole na korytarz mogą posiadać też dodatkowe szuflady czy półki. W konsekwencji możliwe jest przechowywanie dodatkowych, niewielkich rozmiarów elementów. Na konsoli możemy umieścić interesujące dekoracje. Do przykładowych możemy zaliczyć chociażby świeczniki, wazony, ramki ze zdjęciami, lustro.

Do czego przyda się konsola na korytarz?

Konsole na korytarz z pewnością kojarzą nam się głównie z ciekawie prezentującym się meblem, który ma za zadanie przede wszystkim ładnie się prezentować. Najczęściej znajduje się w towarzystwie lustra lub z dekoracyjnymi ramami. Jest to bardzo ciekawa wizytówka mieszkania, jednocześnie odpowiada za dobre pierwsze wrażenie gości. Nie możemy jednak zapominać, że konsole na korytarz mają również funkcje praktyczne. Pomimo niewielkich rozmiarów, blat sprawdzi się do odkładania takich elementów, jak chociażby torebki, klucze, zakupy. Coraz częściej wyposażone są w szufladki, w konsekwencji będziemy mieć szybki dostęp do często używanych przedmiotów podczas wyjścia (klucze, smycz dla psa, okulary, rękawiczki, czapki). Jest to świetny sposób, aby uniknąć panicznego poszukiwania przedmiotów. 

Czy konsola będzie pasowała do wszystkich stylów?

Z reguły konsole na korytarz wykonane są z drewna, jednakże posiadają również metalowe i szklane elementy. Warto jednak pamiętać, że nie do wszystkich wnętrz mebel ten będzie pasować. Najczęściej stosowane są do minimalistycznych wnętrz, ale sprawdzą się również do mocno udekorowanego przedpokoju. W praktyce wszystko zależy od stylu innych mebli i kolorystyki. 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.