Eptsil.pl

Przemysł, Budownictwo, Dom, Ogród, Wnętrza

Przemysł

Chemia przemysłowa poprawia efektywność wielu urządzeń, maszyn, elementów

Chemia przemysłowa poprawia efektywność wielu urządzeń, maszyn, elementów

Na terenie wielu zakładów przemysłowych, warsztatów czy fabryk stosowanie chemii przemysłowej to codzienność. Nowoczesne środki działają szybko i skutecznie, poprawiając efektywność urządzeń, maszyn, elementów. Obecnie chemię przemysłową – jak wiele innych preparatów czy detergentów – można zamówić bezpiecznie i wygodnie online. 

Chemia przemysłowa niezbędnikiem w wielu ośrodkach przemysłowych

Profesjonalna chemia przemysłowa i wchodzące w jej skład środki często są wręcz niezbędne do tego, by maszyny prawidłowo funkcjonowały. Przykłady takich preparatów to różnego rodzaje smary, chłodziwa, oleje i kleje. Warto też wspomnieć o produktach o ściśle sprecyzowanym zastosowaniu, np. uszczelniaczy połączeń, środków mocujących do połączeń pasowanych czy środków do zabezpieczania gwintów. Istnieje też wiele propozycji o szerokim lub uniwersalnym zastosowaniu, do użytku na różnego rodzaju powierzchniach. 

Wiele opakowań środków posiada specjalny, ułatwiający ich aplikację, podajnik – np. przyjmują formę spray’u lub łatwej do aplikowania, gęstej pasty montażowej. 

plastyczny metal dla przemysłu

Spray’e techniczne zmywające, odtłuszczające i antykorozyjne

Jedną z kategorii chemii przemysłowej, powszechnie stosowaną w wielu ośrodkach, są spraye techniczne. Produkty te mają szeroki zakres działania. Z jednej strony mogą powlekać różnego rodzaju powierzchnie ochronną warstwą lub zabezpieczać przed korozją, a z drugiej zmywać (np. stare powłoki) i odtłuszczać, co przygotuje materiał do dalszej nad nim pracy. 

spray smarujący do rolek

Spray’e techniczne występują też pod postacią rozpuszczalników i preparatów antyadhezyjnych. Te ostatnie stosuje się w szalunkach, by zapobiec przywieraniu świeżo wylanego betonu do powierzchni deskowania. W tej kategorii produktów znaleźć też można oleje smarujące i wielofunkcyjne w sprayu – np. środek smarny i poślizgowy do sektorów wrażliwych, biodegradowalny.olej chłodząco-smarujący do wiercenia metali czy skuteczny olej wielofunkcyjny bez silikonów. 

Inną podkategorią spray’ów technicznych są wykrywacze nieszczelności w spray’u. 

Preparaty te są niepalne, nie powodują korozji, służą do badania powietrza i dwutlenku węgla. Kolejną, wartą uwagi propozycją są przeznaczone do dużych powierzchni kleje techniczne. Służą do łączenia różnych materiałów, takich jak filc, folia, PVC, materiały izolacyjne, guma, metal, drewno i wiele innych. 

wykrywacz nieszczelności w sprayu

Kleje techniczne do zabezpieczania, montażu i uszczelniania

Kolejną, popularną kategorią w produktach zaliczanych do chemii przemysłowej są kleje techniczne. W tym dziale sklepy stacjonarne i internetowe proponują m.in. różnego rodzaju kleje: elastyczne, strukturalne, cyjanoakrylowe i inne, a także uszczelniacze: anaerobowe i elastyczne oraz systemy żywic epoksydowych. Asortyment ten ma szeroki zakres prac: zabezpieczanie, montaż, uszczelnianie. Wiele spośród propozycji jest wysokotemperaturowych i gwarantujących ekstremalną odporność na oleje i smary.

Chemia przemysłowa sklep

Udostępnij