Eptsil.pl

Przemysł, Budownictwo, Dom, Ogród, Wnętrza

Wnętrza

Aranżacje w klimacie boho – dobieramy oświetlenie

Aranżacje w klimacie boho – dobieramy oświetlenie

Styl boho jest odważny, nietuzinkowy i iście naturalny. Świetnie się tu prezentują surowce, takie jak rattan, wiklina czy drewno, choć nie brakuje miejsca na inne materiały. Mamy do czynienia z pomysłem na modną aranżację, coraz bardziej lubianą, właśnie za jej styl, przytulność i klimat, których tak bardzo potrzebujemy w domowych wnętrzach. Jak dobrać oświetlenie do aranżacji boho? Jakiego rodzaju lampy sprawdzą się w poszczególnych pomieszczeniach i przestrzeniach? Podpowiadamy sprawdzone rozwiązania.

Wnętrze boho – skąd się wzięło?

Styl boho jest eklektyczny i inspirowany głównie naturą. Ten nurt zapoczątkowała XIX-wieczna francuska bohema artystyczna. Poza umiłowaniem do natury znajdujemy tu połączenia przeróżnych stylów. Można więc we wnętrzach boho znaleźć miejsce dla motywów orientalnych, elementów charakterystycznych dla 60. i 70. lat, a także dla nowoczesnych technologii.

Ostateczny wyraz boho aranżacji zależy zatem głównie od naszych oczekiwań, wizji i inspiracji. Pamiętać należy jednak o spójności, bo nieumiejętne połączenie natury z technologią i orientem może zaowocować brakiem klimatu, na którym najbardziej nam zależy.

Oświetlenie do wnętrze boho

Lampy w aranżacjach boho to propozycje konstrukcji o ciekawych, geometrycznych kształtach, najlepiej wykonanych z naturalnych materiałów. Producenci proponują zatem lampy z wiklinowymi lub rattanowymi kloszami. Równie dobrze sprawdzą się sznurkowe oprawy światła.

Nieco więcej nowoczesności do wnętrz boho wniosą lampy łączące metal i drewno. Takie propozycje można znaleźć w sklepie https://lampy.it/. Może to być chociażby metalowa podstawa, do tego solidny kawałek drewna, który został opleciony kablem z niczym nieosłoniętą żarówką. Taka lampa daje sporo światła, to ostatnie zaś odpowiada za przytulną atmosferę i klimat, który oddaje charakter boho wnętrz.

Lampy w poszczególnych pomieszczeniach

Wiele zależy od tego, jaką konstrukcję wybierzemy. Pamiętajmy o tym, że gęsto pleciony wiklinowy lub rattanowy klosz będzie przepuszczał mało światła. Nada się zatem jako oświetlenie nad stół, kanapę lub kącik czytelniczy. Zagwarantuje przyjemną, a nawet romantyczną atmosferę.

Jeśli zaś chodzi o oświetlenie sufitowe, lepiej postawić na obszerną lampę wiszącą z ażurowym kloszem lub „gołymi” żarówkami, aby większa przestrzeń była funkcjonalna. Na komódce lub stolikach nocnych niech zagoszczą lampy stołowe. Na podłodze zaś konstrukcja podłogowa – na przykład w kącie salonu lub tuż za sofą czy fotelem.

Spójny charakter

Każda aranżacja potrzebuje spójności i harmonii. W boho jest to szczególnie ważne, bo łączymy tu elementy z rozmaitych nurtów. Oświetlenie odgrywa niezwykle ważną rolę w wystroju domowych wnętrz, więc poza konstrukcją wpisującą się w styl boho, miejmy na uwadze funkcjonalność poszczególnych przestrzeni, ich częstotliwość oraz sposób użytkowania.

Uwzględniając powyższe wskazówki uda się stworzyć miejsce, które będzie oddawało klimat boho, a do tego wpisze się w potrzeby domowników.

Udostępnij