Eptsil.pl

Przemysł, Budownictwo, Dom, Ogród, Wnętrza

Przemysł

5 zalet wynajmu magazynu w Krakowie

5 zalet wynajmu magazynu w Krakowie

Kraków jako miejsce inwestycyjne posiada wiele zalet. Przede wszystkim jest to drugi największy ośrodek miejski w Polsce, dzięki czemu może poszczycić się korzystną siecią dróg i dużym rynkiem zbytu. Jeśli zastanawiasz się nad wynajmem powierzchni magazynowej w okolicach Krakowa na potrzeby inwestycji, koniecznie przeczytaj nasz tekst!

Dobra komunikacja w Krakowie

Kraków znajduje się w bardzo atrakcyjnym położeniu komunikacyjnym. Ma bezpośrednie połączenie z autostradą A4, dzięki czemu można z łatwością przemieścić się nie tylko na wschód, ale również na zachód Polski. Przez Kraków biegnie 6 różnych dróg ponad powiatowych i aż 26 linii kolejowych. Dzięki temu miasto zaopatrzone jest w sieć transportową, łącząc wiele regionów Polski. Dodatkowo warto zwrócić uwagę, że miasto wciąż się rozwija, dzięki czemu stanowi doskonały potencjał na inwestycje. W planach jest realizowania ponad 80 kilometrów nowych dróg, które mają się zostać połączone z Krakowem.

Drugi największy ośrodek miejski w Polsce

Kraków to drugi pod względem liczby ludności ośrodek miejski, dzięki czemu jest świetną opcją na inwestycje. Na ten moment w Krakowie mieszka blisko 800 000 ludzi, którzy stanowią doskonały rynek zbytu, ale też obietnice rozrastania się miasta i ciągłego rozwoju. Warto zwrócić uwagę, że rok rocznie do Krakowa przybywa miliony turystów.

Krakowski Park Technologiczny

W rejonie Krakowa funkcjonuje Specjalna Strefa Ekonomiczna, zwana Krakowskim Parkiem Technologicznym, która liczy mniej więcej 950 ha powierzchni dostępnej pod inwestycje. Na jej terenie dostępnych jest wiele przestrzeni magazynowych, które w większości są zagospodarowane przez inwestorów.

Centrum kultury i sztuki

Kraków to bez wątpienia największy ośrodek kultury i sztuki w Polsce. Każdego roku przyjmuje miliony turystów, którzy chcą poznać historię i kulturę naszego kraju. Poza tym w Krakowie działa aż 21 szkół wyższych, które prowadzą zaawansowane ośrodki technologicznie, szkoląc wykwalifikowanych ludzi do pracy.

Potencjał na rozwój

Ze względu na potencjał inwestycyjny wynajem magazynów w Krakowie staje się coraz bardziej popularny, przez co na rynku wzrasta konkurencja. Kraków jednak doskonale odpowiada na zwiększające się potrzeby powierzchniowe i inwestycyjne przedsiębiorców. Większość powierzchni dostępnych pod magazyn do wynajęcia zlokalizowana jest we wschodniej części miasta oraz na zachód i południowy  zachód od Krakowa wzdłuż autostrady A4. Jeśli szukasz magazynu w tym właśnie mieście, sprawdź oferty dostępne na stronie internetowej https://warehousemarket.pl/magazyny-krakow. Znajdziesz tam wiele obiektów  o różnorodnym wyposażeniu i możliwościach, a agencji ds. wynajmu z pewnością dopasują przestrzeń do Twoich potrzeb i przygotują porównanie kosztów.

Udostępnij