Eptsil.pl

Przemysł, Budownictwo, Dom, Ogród, Wnętrza

Wnętrza

Wnętrze w stylu skandynawskim

Wnętrze w stylu skandynawskim

Kiedy remontujemy mieszkanie zastanawiamy się, czy nie zmienić radykalnie charakteru aranżacji wnętrz. Obecnie bardzo popularne są wnętrza nowoczesne, czy też skandynawskie. Natomiast wnętrza klasyczne ostatnio raczej odchodzą do lamusa. Zwłaszcza styl skandynawskie robi ostatnio furorę nad Wisłą. Wnętrza w tym stylu są niezwykle jasne, estetyczne i w znacznym stopniu również minimalistyczne. Kolorystycznie dominuje biel z różnymi odcieniami szarości. To styl prosty i surowy tak jak cała Skandynawia. Obecnie w sklepach meblowych możemy znaleźć mnóstwo mebli utrzymanych w tym właśnie stylu. Dodatkowo markety budowlane oferuje szeroką gamę materiałów wykończeniowych dedykowanych stylowi skandynawskiemu. Dzięki temu możemy zaaranżować wnętrza z zupełnie wyjątkowym stylu.

Wnętrza w stylu skandynawskim

Wnętrze w stylu skandynawskimCzym charakteryzuje się niezwykle popularny ostatnimi czasy styl skandynawski? Jego najważniejszym wyróżnikiem jest kolorystyka. A ta utrzymana jest w bieli i różnych odcieniach szarości. Dlaczego akurat biel? W Skandynawii mało jest dni słonecznych. Na tej szerokości geograficznej projektując wnętrza trzeba zadbać o to, aby było w nich jak najjaśniej. Dlatego postawiono na biel i tak właśnie wyklarował się styl skandynawski. Wnętrze w stylu skandynawskim będzie więc bardzo jasne. Taki rodzaj wnętrz stał się również popularny w Polsce. U nas tez musimy liczyć się ze sporą ilością dni pochmurnych w ciągu roku. A biel znakomicie rozjaśnia pomieszczenia. Ale czyt tylko odpowiednia kolorystyka jest wyznacznikiem stylu pochodzącego od naszych północnych sąsiadów?

Styl skandynawski to również minimalizm. Oszczędność formy jest widoczna w każdym wnętrzu urządzonym na taką właśnie modłę. Meble są zdecydowanie proste i funkcjonalne. Nie znajdziemy tutaj zbytecznych ozdobników. Meble te zazwyczaj są bardzo solidne i trwałe. Z pewnością będą nam służyły latami. Takie meble znajdziemy zarówno w sklepach internetowych z meblami, jak i w sklepach stacjonarnych dedykowanych stylowi skandynawskiemu. Możliwości wyboru mamy tutaj zdecydowanie ogromne. Tylko od nas zależy na jakie konkretnie meble się zdecydujemy.

Styla skandynawski – dodatki

Wcześniej wspomnieliśmy o bieli jako wyznaczniku stylu skandynawskiego. I choć kolor biały jest niewątpliwie bazą poda dalsze dekorowani wnętrz to nie oznacza, ze tylko do tego koloru musimy się ograniczać. Tak jest choćby w przypadku dodatków. W tym stylu są one zazwyczaj kolorowe, ale trzeba pamiętać, aby nie przesadzić z ilością dodatków. Powinno ich być zdecydowanie mało. Styl skandynawski jest również przyjazny środowisku. Dlatego też zaadoptował pomysł na wykorzystanie różnych materiałów do tworzenia mebli. Tym sposobem możemy się spotkać choćby z meblami wykonanymi z palet. Idealnie komponują się one ze skandynawskim wystrojem wnętrza. Oczywiście muszą być one utrzymane w białej kolorystyce.

Udostępnij