Home Dom Stylowe ozdoby okna

Stylowe ozdoby okna

by Redakcja Eptsil

Choć w modzie są rolety, żaluzje, a nawet całkowicie rezygnuje się z jakichkolwiek dekoracji, to jednak w wielu przestrzeniach mieszkalnych i użytkowych w dalszym ciągu sięga się po zasłony. Ta dekoracja, poza tym że podkreśla styl i charakter wnętrza, to również jest bardzo praktyczna. Zarówno w nowoczesnym wymiarze, jak i tym bardziej tradycyjnym kusi fakturami, tkaninami i różnorodnością upięć. Zasłony do salonu dodają również charakteru i sprawiają, że niezwykle reprezentacyjna przestrzeń staje się elegancka. Zobacz, jakie tkaniny wybrać dla siebie.

  1. Tkaniny w mieszkaniu
  2. Ochrona prywatności
  3. Gramatura ma znaczenie
  4. Sposób upięcia

Tkaniny w mieszkaniu

Zasłony do salonu

To właśnie użyte materiały sprawiają, że wnętrze nabiera wyjątkowego charakteru. Na podłogach pojawiają się miękkie dywany, na komplecie wypoczynkowym narzuty, poduszki czy koce. Poza tym oczywiście sięgamy po zasłony gotowe https://alena-firany.pl/zaslony-do-salonu.html, które sprawiają, że salon staje się bardzo przytulny. Nie umniejsza to oczywiście temu, że jest modnie, elegancko i tak, jak potrzebujemy. Atrakcyjnie upięte materiały są fantastyczną oprawą okna, ocieplają wnętrze i mają szereg zadań praktycznych. Przede wszystkim ograniczają ilość światła, jakie wpada do wnętrza, oczywiście wówczas gdy mamy taką potrzebę.

Ochrona prywatności

Niektórzy sięgają po zasłony tylko po to, by podkreślić styl i sprawić, że dekoracja będzie się prezentować niezwykle atrakcyjnie. Najczęściej wówczas nie zasłania się nimi okna. Warto pamiętać, że z zasady tkaniny mają jednak wartość użytkową. Chronią przed intensywnym światłem słonecznym, a także przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów. W zależności od rodzaju materiału zasłona może mieć właściwości wyciemniające. Wpływa również na akustykę w domu oraz pozwala zminimalizować utraty ciepła zimą. W tej materii niezwykle ważny będzie oczywiście wybór tkaniny i najczęściej stajemy przed dylematem, czy lekkie czy cięższe powinny pojawić się w salonie. Na szczęście ten rodzaj użytecznej dekoracji też można zmieniać.

Gramatura ma znaczenie

Zasłony w salonie

Od tego, czy nowoczesne zasłony będą uszyte z lekkich czy grubszych tkanin będzie zależało to, jak będą się układać oraz oczywiście ile światła będzie wpadać do salonu. Z drugiej strony powinno to zależeć od wielkości wnętrza, jego ekspozycji na słońce i naszych potrzeb. Niektóre materiały są tak lekkie, że niemal transparentne i stają się tylko niezwykle subtelną dekoracją. Inne będą ciężkie rodem z salonów babć. A pomiędzy nimi cały szczereg tkanin i upięć, które idealnie podkreślą to, co chcemy wyeksponować. Chodzi wszak o to, by zasłony nie przytłoczyły wnętrza, nie zabierały optycznie przestrzeni, a wręcz ją otwierały. Poza tym nowoczesne, minimalistyczne czy skandynawskie stylizacje od zasłon wymagają nie tyle budowania przytulnego charakteru, a raczej tego, by dość delikatnie zaznaczały swój charakter. Cięższe tkaniny idealnie będą prezentować się w salonach retro, glamour czy też urządzonych w stylu nowojorskim.

Sposób upięcia

Nie tylko tkaniny ewoluowały ale również sposób ich upinania, a tym samym oryginalnego zdobienia okien. Niektórzy decydują się na to, by tkaninę umarszczyć, ale puścić wolno i tym samym dać jej szansę, by ułożyła się sama. To tylko pozorny chaos, bo taka zasłona prezentuje się niezwykle atrakcyjnie. Oczywiście można również sięgać po misterne upięcia. W tym celu wykorzystuje się również mniej lub bardziej ozdobne chwosty. Dużą popularnością cieszą się również ekrany czy panele, które są ultranowoczesną wersją zasłon. Sama aranżacja jest wiec podróżą po stylach i wsłuchiwaniem się w swoje potrzeby. A tkaniny to najlepsza droga do tego, by podkreślić wyjątkowość przestrzeni salonu.

0 comment

Related Videos

Zostaw komentarz