Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Panele podłogowe wodoszczelne do kuchni

1 czerwca, 2019 Panele podłogowe wodoszczelne do kuchni

Nowoczesne trendy w aranżacji kuchni pozwalają za zastosowanie materiałów, które jeszcze do niedawna nie były brane po uwagę przy wykańczanie tego akurat pomieszczenia. W zasadzie od jakiegoś czasu do wykańczania podłogi w kuchni stosuje się tylko i wyłącznie kafle. Wcześniej całkiem popularna była wykładzina PCV. Jednak co raz częściej w kuchni możemy spotkać panele. To co do tej pory kojarzyło się nam z salonem, czy też z sypialnią, stosujemy również w kuchni. Jednak trzeba powiedzieć, że nie są to identycznie te same panele. Panele podłogowe wodoszczelne do kuchni muszą być bardziej odporne na wilgoć i ścieranie. Jednak w każdym markecie budowlanym takie panele możemy zakupić.

Panele podłogowe wodoszczelne do kuchni

Panele podłogowe wodoszczelne do kuchniPanele podłogowe w kuchni to bez wątpienia rozwiązanie, które nadal jeszcze rzadko możemy spotkać w polskich domach. Jednak takie rozwiązanie czasami jest wręcz idealne. Świetnie sprawdza się choćby w sytuacji kiedy nasza kuchnia połączona jest z salonem. W takich otwartych przestrzeniach zazwyczaj stosuje się jednolitą podłogę. I zdecydowanie lepiej jest wówczas postawić na panele niż na kafle. Oczywiście naturalnym jest, że mamy pewne obawy co do obecności paneli podłogowych w kuchni. Wszak nie specjalnie dobrze reagują one na wodę. Z reakcji na zbyt dużą wilgoć mogą się wypaczać, lub też mogą się na nich pojawić pęcherze. Jednak taka możliwość jest przy zastosowaniu zwykłych paneli. Natomiast w przypadku kuchni może zdecydować się na specjalne panele podłogowe wodoszczelne do kuchni.

Ten rodzaj paneli jest jeszcze stosunkowo mało znany. Ale wydaje się, że w niedługim czasie będzie dość powszechnie stosowany. Ma bowiem wiele niezaprzeczalnych zalet. Takim panelom nie straszna jest wilgoć. Dodatkowo są znacznie bardziej odporne na ścieranie. Idealnie więc sprawdzają się w kuchni. Są również bardzo proste w montażu. W tym wypadku absolutnie nie potrzebujemy zatrudniać fachowca. Doskonale poradzimy sobie sami, ewentualnie przy niedużej pomocy drugiej osoby.

Jak położyć panele?

Kładzenie paneli podłogowych jest stosunkowo proste. Nie potrzebujemy do tego ani kleju, ani też żadnych wkrętów. Panel do panel łączymy na zatrzask. Warto jednak pamiętać, aby najpierw odpowiednio przygotować podłoże. Musimy je dokładnie wyczyścić i wyłożyć odpowiednimi podkładami. Następnie możemy przystąpić do montowania paneli. Panele nie mogą dochodzić całkowicie do ściany, musimy tutaj zostawić chociaż centymetr luzu. Ale nie obawiajmy się, ze pozostanie nam w tym miejscu nieestetyczna szpara. Albowiem będziemy tutaj mocować jeszcze listwy maskujące. Aby całe przedsięwzięcie nam się udało musimy zakupić odpowiednią ilość paneli i listw. Zawsze musimy mieć jakiś zapas, dlatego też tak właśnie trzeba zaplanować zakupu. Nigdy nie kupujmy na styk. Zawsze zostawmy sobie nieco paneli w zapasie w razie jakichś awaryjnych sytuacji.

Czym dokładnie jest przemysł metalurgiczny?

admin

Redakcja eptsil.pl to grupa specjalistów związanych z ogrodem, domem, budownictwem. W naszych artykułach znajdziesz wiele przydatnej wiedzy i ciekawostek.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Ile kosztuje sprzątanie mieszkania?
Ile kosztuje czyszczenie komina?
Jak i czym czyścić wannę akrylową?

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak i czym czyścić wannę akrylową?