Home Wnętrza Oświetlenie dodatkowe do sypialni

Oświetlenie dodatkowe do sypialni

by Redakcja Eptsil

Lampy do sypialni to bardzo ważna sprawa – muszą być nie tylko praktyczne, ale przede wszystkim wprowadzać niezbędny w tym pomieszczeniu klimat. Właśnie tam bowiem relaksujesz się i uwalniasz myśli od gonitwy całego dnia. Potrzebujesz więc nie tylko praktycznych lamp wiszących czy sufitowych. Za budowanie nastroju w sypialni odpowiadają przede wszystkim lampy stojące i oświetlenie nocne umieszczone w okolicach łóżka.

Lampy stojące do sypialni

Okazuje się, że coraz więcej osób zupełnie rezygnuje ze światła górnego w sypialni. Wybierają lampy stojące, które uznaje się za znacznie bardziej praktyczne i jednocześnie miłe dla oka. Przede wszystkim doceniamy ich mobilność, która nie stanowi przeszkody, kiedy chcemy zmieniać aranżację w pomieszczeniu. Ogranicza nas tylko dostęp do gniazdka, ale tak naprawdę możemy zmieniać ich położenie według swojej woli. Sypialnia może więc w dowolnym momencie przybrać zupełnie inny charakter.

Lampa stojąca

Lampy podłogowe najczęściej oferują ciepłe światło, które nie męczy oczu ani przed, ani tuż po spaniu. Warto postawić na nie w pobliżu garderoby czy toaletki, gdzie jednocześnie podkreślą dobierane starannie elementy aranżacyjne, ale także będą praktycznym wsparciem w czasie wykonywania codziennych czynności. Warto postawić je również w okolicach wezgłowia łóżka – z powodzeniem zastępują lampki nocne podczas wieczornych rozmów czy czytania książek. Ich ogromną zaletą jest fakt, że włączenie i wyłączenie nie wymaga podnoszenia się z łóżka. Należy podkreślić też, że nie nowoczesne lampy podłogowe nie zajmują zbyt wiele miejsca – są idealnym rozwiązaniem, jeśli twoja sypialnia nie jest zbyt duża.

Jeśli chcesz wybrać lampy podłogowe do sypialni, weź pod uwagę nowoczesne modele z regulowanymi ramionami. Będą nieocenionym wsparciem w czasie wieczornego czytania. Na szczęście obecnie wybór modeli w sklepach tradycyjnych i internetowych jest tak duży, że absolutnie każdy znajdzie ten idealny dla siebie. Lampa stojąca musi odpowiadać twoim potrzebom i pasować do całej aranżacji.

Kinkiety i lampy ścienne do sypialni

W sypialniach wciąż królują lampy sufitowe, jednak coraz więcej osób interesuje się alternatywnymi rozwiązaniami. Coraz częściej sięgamy po kinkiety i innego rodzaju lampy ścienne, które oferują nie tylko efektywne oświetlenie przestrzeni, ale także same w sobie często stanowią element dekoracyjny. Ich zastosowanie pozwala niemal zupełnie zmienić aranżację całego pomieszczenia.

Pamiętaj jednak, by właściwie dobrać kinkiety i rozmieścić je we właściwych miejscach. W sypialni sprawdzają się te montowane po dwóch stronach wezgłowia łóżka, jednak mogą pojawić się również obok lustra. Stanowią dobre rozwiązanie na podkreślenie elementów dekoracyjnych – obrazów, zdjęć czy nawet ciekawego wykończenia ścian. Praktycznym rozwiązaniem okazują się być kinkiety z wysięgnikami, które pozwalają na regulację kierunku strumienia światła.

Lampki nocne w sypialni

Sypialnia to miejsce, w którym można wykorzystać również lampki stołowe. Postawione na szafkach obok łóżka stanowią źródło niezbyt intensywnego oświetlenia, które sprawdzi się przed zaśnięciem. Pokochaliśmy je ze względów praktycznych – są wygodne w użytkowaniu, a ich delikatne światło nie męczy oczu tuż przed zaśnięciem czy zaraz po przebudzeniu.

Musisz jednak wiedzieć, że lampka nocna to dzisiaj już nie tylko model stojący na szafce. Cenimy sobie przestrzeń, dlatego zastępujemy je coraz częściej lampami wiszącymi czy stojącymi. Mimo tego, że są większe i mniej mobilne, cieszą funkcjonalnością. Dostępność tak szerokiej gamy oryginalnych i praktycznych wzorów i kolorów sprawia, że stanowią piękną ozdobę pomieszczenia.

Jeśli zastanawiasz się, jak dobrać lampy do sypialni, zawsze pamiętaj, by wszystkie ze sobą dobrze współgrały. Lampy wiszące, kinkiety czy lampki nocne muszą do siebie pasować, a więc szukaj modeli w takim samym lub podobnym stylu. Jak nigdzie indziej liczy się tu bowiem ład, który umożliwi ci odpoczynek.

0 comment

Related Videos

Zostaw komentarz