Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Ogrzewanie domu na podczerwień – zmniejsza smog!

28 listopada, 2019 Ogrzewanie domu na podczerwień

Polska jest krajem w Unii Europejskiej posiadającym najbardziej zanieczyszczone powietrze. W okresie zimowym normy dla niebezpiecznych dla zdrowia pyłów są wielokrotnie przekraczane. Aby poprawić tę sytuację, konieczna jest zmiana sposobu ogrzewania polskich domów. Dobrym wyborem będzie ogrzewanie na podczerwień.

Smog to poważny problem, który nie powinien być bagatelizowany. Zanieczyszczone powietrze posiadające pyły PM10 oraz PM2.5, a także benzopiren przyczyniają się do licznych chorób układu oddechowego, działają toksycznie na płód, a także zwiększają zachorowalność na nowotwory.

Główną przyczyną smogu w Polsce jest tzw. niska emisja, czyli palenie w domowych paleniskach niskiej jakości węglem, a także śmieciami. Co prawda, kotły węglowe w Polsce wymieniane są coraz częściej na te nowe, ekologiczne, to jednak nadal problem jest poważny.

Ogrzewanie na podczerwień – ekologiczna alternatywa

Aby zmniejszyć smog, należy przede wszystkim postawić na bezpieczne ogrzewanie. W tym przypadku można wprawdzie wybrać ogrzewanie domu ekologicznymi kotłami na węgiel, ale znacznie wygodniejszym, a przy tym bezpieczniejszym wyborem będzie ogrzewanie elektryczne. Nie musi być ono wcale drogie! Wystarczy wybrać ogrzewanie na podczerwień.

Nowoczesne ogrzewanie na podczerwień to kapitalna propozycja do domu czy mieszkania:

• To ogrzewanie elektryczne cechujące się wysoką sprawnością, a przy tym energooszczędnością. Bazuje ono na promiennikach podczerwieni, czyli energii podczerwonej, która emitowana jest między innymi przez Słońce.

• Ogrzewanie na podczerwień jest bezobsługowe i nie wymaga skomplikowanego montażu.

• Pozwala na szybkie ogrzewanie osób i obiektów znajdujących się wewnątrz pomieszczenia, aby uzyskać maksymalny komfort cieplny.

• Jest ono również wysoce wytrzymałe, nie wymaga specjalnych przeglądów, a także jest estetyczne – możemy wybrać ogrzewanie w postaci paneli, mat montowanych podłogowo czy też stylowych lamp.

Te wszystkie zalety powodują, że ogrzewanie na podczerwień to obecnie najbardziej efektywne ogrzewanie elektryczne, które jest także przyjazne dla środowiska naturalnego.

Postaw na ogrzewanie na podczerwień i zadbaj o jakość powietrza!

Dzięki temu, że ogrzewanie na podczerwień do działania wymaga prądu, nie ma potrzeby spalania paliw, a tym samym nie dochodzi do emisji szkodliwych związków do atmosfery. To zatem doskonała propozycja dla każdego, kto chciałby zmniejszyć swoje negatywne oddziaływanie na środowisko naturalne. W rezultacie można zadbać wtedy o jakość powietrza, którym wszyscy oddychamy.

Czym dokładnie jest przemysł metalurgiczny?

admin

Redakcja eptsil.pl to grupa specjalistów związanych z ogrodem, domem, budownictwem. W naszych artykułach znajdziesz wiele przydatnej wiedzy i ciekawostek.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Ile kosztuje sprzątanie mieszkania?
Ile kosztuje czyszczenie komina?
Jak i czym czyścić wannę akrylową?

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak i czym czyścić wannę akrylową?