Strona główna
Budownictwo
Tutaj jesteś

Kredyt na wykończenie domu – czy warto?

31 maja, 2022 kredyt na wykończenie domu

Kupno bądź budowa domu jest dopiero połową sukcesu. Musimy pamiętać o tym, że czeka nas jeszcze remont, a także wykończenie nieruchomości. Niestety te kwestie do tanich nie należą. Dlatego ludzie zastanawiają się, skąd wziąć fundusze na urządzenie wymarzonego wnętrza. W tym przypadku bardzo pomocny okazuje się kredyt na wykończenie domu lub mieszkania. Warto sprawdzić, z jakiego powodu kredyt na pokrycie kosztów, które związane są z wykończeniem nieruchomości, jest świetnym rozwiązaniem.

Zobacz także: Budowa domu na działce rolnej – czy jest to możliwe?

Kredyt na wykończenie domu

Warto wiedzieć, że ceny mieszkać są obecnie coraz wyższe. Niestety cena metra kwadratowego mieszkania w stolicy Polski wynosi blisko 9 tysięcy złotych i stale rośnie. W Krakowie ceny też są wysokie. Z tego powodu rosnące ceny mieszkań zniechęcają rodaków do inwestowania w takie nieruchomości. Ponadto powodują zmianę życiowych planów. Zamiast zakupu mieszkania, Polacy coraz częściej rozważają sfinansowanie budowy własnego domu gdzieś na obrzeżach miasta. Warto wiedzieć, że często inwestorzy nie zdają sobie sprawy ze wszystkich kosztów, które związane są z tego typu przedsięwzięciem. Jeżeli na starcie nie dokona się trafnych kalkulacji, kredyty hipoteczne na budowę domu nie wystarczają, żeby go wykończyć oraz dodatkowo wyposażyć. Kolejnym kłopotem jest to, że stale podwyższane są stopy procentowe, przez co zwiększane są raty kredytowe. Spowodowane jest to inflacją i tym, że przez wiele lat stopy procentowe były na rekordowo niskim poziomie, co obecnie odbija się czkawką na wielu osobach.

Wykończenie mieszkania – ile kosztuje?

Często ludzie zastanawiają się, czy kredyt gotówkowy jest najkorzystniejszym sposobem na sfinansowanie wykończenia domu bądź mieszkania. Warto wiedzieć, że na koszt wykończenia wnętrza domu w stanie surowym ogromny wpływ ma bardzo dużo czynników. Należy tutaj wspomnieć przede wszystkim o wielkości oraz specyfikacji pomieszczeń użytkowych. Trzeba też dodać jakość elementów wykończeniowych, koszt robocizny, a także standard. Z tego powodu ciężko jednoznacznie oszacować, ile trzeba zapłacić za wykończenie domu. Warto jednak skorzystać z usług renomowanych firm, które powinny oszacować wszystkie koszty związane z tym. W Polsce istnieje wiele takich przedsiębiorstw.

Koszt wykończenia domu

Warto wiedzieć o tym, iż całkowity koszt wykończenia domu determinowany jest przez koszty prac. Mowa tutaj na przykład o ułożeniu podłóg, malowaniu ścian oraz sufitów, a także kupnie i założeniu elementów grzewczych czy oświetleniowych. Musimy też dodać zakup oraz montaż elementów wyposażenia kuchni czy łazienki. Według szacunków koszt wykończenia domu o powierzchni nie większej niż 120 metrów kwadratowych wiąże się z wydatkiem rzędu około 75 tysięcy złotych. Im większa będzie nieruchomość, tym wyższe są koszty jej wykończenia. Dlatego wiele osób decyduje się na kredyt na wykończenie domu. Obecnie wiele banków ma takowy w swojej ofercie. Dlatego, jeśli nie mamy funduszy na wykończenie domu, warto będzie rozważyć taki kredyt.

Czym dokładnie jest przemysł metalurgiczny?

admin

Redakcja eptsil.pl to grupa specjalistów związanych z ogrodem, domem, budownictwem. W naszych artykułach znajdziesz wiele przydatnej wiedzy i ciekawostek.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak wyczyścić rolety materiałowe?
Jaki grzejnik elektryczny zużywa najmniej prądu?
Jak zrobić piec nadmuchowy?

Jak zrobić piec nadmuchowy?

10 kwietnia, 2024

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak zrobić piec nadmuchowy?