Strona główna
Przemysł
Tutaj jesteś

Jaka metoda ochrony przed słońcem sprawdzi się najlepiej na tarasie?

29 czerwca, 2021


Latem bardzo chętnie spędzamy czas na tarasie i korzystamy z uroków ogrodu. Trzeba jednak zadbać o swoje bezpieczeństwo i komfort, stosując odpowiednią ochronę przed słońcem. Jaki sposób wybrać – parasol ogrodowy, żagiel przeciwsłoneczny, czy może daszek? Na co zwrócić uwagę, dopasowując osłonę przeciwsłoneczną dla swojego tarasu? Podpowiadamy i doradzamy.

 

Parasol ogrodowy – mobilny i funkcjonalny

 

Jeśli taras nie jest zadaszony, większość osób decyduje się przede wszystkim na solidny parasol ogrodowy. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ taki parasol jest mobilny i można go dowolnie przenosić, zgodnie z własnymi potrzebami. Warto zdecydować się na duży i wytrzymały parasol montowany w stole ogrodowym, ponieważ umożliwia on zacienienie przestrzeni, w której jadamy i wypoczywamy. W przypadku dużego tarasu, można zdecydować się również na drugi, nieco mniejszy parasol, który będzie przenoszony w razie zaistnienie takiej potrzeby. W sklepach można liczyć dziś na bardzo szeroki wybór pięknych parasoli ogrodowych w różnych kolorach. Odcień parasola warto dopasować do posiadanych już mebli lub innych dodatków. Producenci oferują często całe zestawy, w których z jednego materiału wykonane są właśnie parasole ogrodowe, leżaki, czy siedziska foteli. Parasol w każdej chwili można wykorzystać również w innej przestrzeni ogrodowej, aby osłonić roślinność.

 

Żagiel przeciwsłoneczny – piękny i praktyczny

 

Dzisiaj bardzo dużą popularnością cieszą się żagle, które z powodzeniem można stosować właśnie na tarasach i balkonach. Ich montaż jest praktycznie bezinwazyjny, ponieważ wymaga nawiercenia ściany w dwóch miejscach. Duży, piękny żagiel przeciwsłoneczny stanowi optymalną osłonę przed promieniami słonecznymi, a jednocześnie nie powoduje całkowitego zacienienia. Wiele osób twierdzi, że taki żagiel może stanowić również ozdobę tarasu i wprowadzać romantyczny klimat. Zwykle żagle dostępne są w naturalnych kolorach, takich jak beż, biel, czy odcień piaskowy, ale istnieje możliwość zamówienia ich w różnych odcieniach. Producenci często umożliwiają wybór dowolnego wzoru, z którego żagiel przeciwsłoneczny zostanie uszyty. Warto zwrócić uwagę na to, że taki żagiel montuje się bardzo szybko i równie szybko można go złożyć. Produkowany jest z materiału, który można z powodzeniem czyścić, odpornego na działanie deszczu, czy promieniowania słonecznego.

 

Daszek nad tarasem – czy warto się na niego decydować?

 

Poza rozwiązaniami tymczasowymi, warto zastanowić się także nad montażem daszku, który zacieni taras. Trzeba pamiętać jednak o tym, że będzie to związane z dużo większymi kosztami, związanymi z zakupem materiałów oraz samym montażem. Taki daszek trzeba także systematycznie myć i dbać o niego. Latem nagrzewa się on bardzo szybko, natomiast zimą konieczne jest usuwanie śniegu, który może się na nim gromadzić i stanowić przy tym niebezpieczeństwo. Większość osób podnosi również kwestię tego, że daszek jest rozwiązaniem stałym, a więc nie można z niego zrezygnować w dowolnym momencie.

 

Na co zwrócić uwagę, wybierając osłonę przeciwsłoneczną?

 

Planując wybór jednego z rozwiązań, warto rozważyć:

 

●     czy zależy nam na opcji stałej, czy raczej tymczasowej,

●     jak często potrzebujemy osłony przed słońcem,

●     czy potrzebujemy osłony mobilnej,

●     ile jesteśmy w stanie przeznaczyć na zakup takiej osłony.

 

Eksperci zdecydowanie polecają rozwiązania takie, jak parasol, czy żagiel przeciwsłoneczny, ponieważ można je zawsze dopasować do indywidualnych potrzeb użytkownika i w każdej chwili z nich zrezygnować. Montaż daszku nad tarasem jest ostatecznością, którą warto dobrze przemyśleć.

admin

Redakcja eptsil.pl to grupa specjalistów związanych z ogrodem, domem, budownictwem. W naszych artykułach znajdziesz wiele przydatnej wiedzy i ciekawostek.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

10 Niezwykłych Prezentów
Kotły gazowe
Jak pokryć dach

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak pokryć dach