Home Przemysł Jaka metoda ochrony przed słońcem sprawdzi się najlepiej na tarasie?

Jaka metoda ochrony przed słońcem sprawdzi się najlepiej na tarasie?

by Redakcja Eptsil

Latem bardzo chętnie spędzamy czas na tarasie i korzystamy z uroków ogrodu. Trzeba jednak zadbać o swoje bezpieczeństwo i komfort, stosując odpowiednią ochronę przed słońcem. Jaki sposób wybrać – parasol ogrodowy, żagiel przeciwsłoneczny, czy może daszek? Na co zwrócić uwagę, dopasowując osłonę przeciwsłoneczną dla swojego tarasu? Podpowiadamy i doradzamy.

 

Parasol ogrodowy – mobilny i funkcjonalny

 

Jeśli taras nie jest zadaszony, większość osób decyduje się przede wszystkim na solidny parasol ogrodowy. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ taki parasol jest mobilny i można go dowolnie przenosić, zgodnie z własnymi potrzebami. Warto zdecydować się na duży i wytrzymały parasol montowany w stole ogrodowym, ponieważ umożliwia on zacienienie przestrzeni, w której jadamy i wypoczywamy. W przypadku dużego tarasu, można zdecydować się również na drugi, nieco mniejszy parasol, który będzie przenoszony w razie zaistnienie takiej potrzeby. W sklepach można liczyć dziś na bardzo szeroki wybór pięknych parasoli ogrodowych w różnych kolorach. Odcień parasola warto dopasować do posiadanych już mebli lub innych dodatków. Producenci oferują często całe zestawy, w których z jednego materiału wykonane są właśnie parasole ogrodowe, leżaki, czy siedziska foteli. Parasol w każdej chwili można wykorzystać również w innej przestrzeni ogrodowej, aby osłonić roślinność.

 

Żagiel przeciwsłoneczny – piękny i praktyczny

 

Dzisiaj bardzo dużą popularnością cieszą się żagle, które z powodzeniem można stosować właśnie na tarasach i balkonach. Ich montaż jest praktycznie bezinwazyjny, ponieważ wymaga nawiercenia ściany w dwóch miejscach. Duży, piękny żagiel przeciwsłoneczny stanowi optymalną osłonę przed promieniami słonecznymi, a jednocześnie nie powoduje całkowitego zacienienia. Wiele osób twierdzi, że taki żagiel może stanowić również ozdobę tarasu i wprowadzać romantyczny klimat. Zwykle żagle dostępne są w naturalnych kolorach, takich jak beż, biel, czy odcień piaskowy, ale istnieje możliwość zamówienia ich w różnych odcieniach. Producenci często umożliwiają wybór dowolnego wzoru, z którego żagiel przeciwsłoneczny zostanie uszyty. Warto zwrócić uwagę na to, że taki żagiel montuje się bardzo szybko i równie szybko można go złożyć. Produkowany jest z materiału, który można z powodzeniem czyścić, odpornego na działanie deszczu, czy promieniowania słonecznego.

 

Daszek nad tarasem – czy warto się na niego decydować?

 

Poza rozwiązaniami tymczasowymi, warto zastanowić się także nad montażem daszku, który zacieni taras. Trzeba pamiętać jednak o tym, że będzie to związane z dużo większymi kosztami, związanymi z zakupem materiałów oraz samym montażem. Taki daszek trzeba także systematycznie myć i dbać o niego. Latem nagrzewa się on bardzo szybko, natomiast zimą konieczne jest usuwanie śniegu, który może się na nim gromadzić i stanowić przy tym niebezpieczeństwo. Większość osób podnosi również kwestię tego, że daszek jest rozwiązaniem stałym, a więc nie można z niego zrezygnować w dowolnym momencie.

 

Na co zwrócić uwagę, wybierając osłonę przeciwsłoneczną?

 

Planując wybór jednego z rozwiązań, warto rozważyć:

 

●     czy zależy nam na opcji stałej, czy raczej tymczasowej,

●     jak często potrzebujemy osłony przed słońcem,

●     czy potrzebujemy osłony mobilnej,

●     ile jesteśmy w stanie przeznaczyć na zakup takiej osłony.

 

Eksperci zdecydowanie polecają rozwiązania takie, jak parasol, czy żagiel przeciwsłoneczny, ponieważ można je zawsze dopasować do indywidualnych potrzeb użytkownika i w każdej chwili z nich zrezygnować. Montaż daszku nad tarasem jest ostatecznością, którą warto dobrze przemyśleć.

0 comment

Related Videos

Zostaw komentarz