Eptsil.pl

Przemysł, Budownictwo, Dom, Ogród, Wnętrza

Wnętrza

Jak zrobić świeczkę zapachową w domowych warunkach?

Jak zrobić świeczkę zapachową w domowych warunkach?

Samodzielnie przygotowana świeczka zapachowa jest nie tylko cennym przedmiotem, ale sprawia także wiele satysfakcji. Coraz więcej osób decyduje się na wykonywanie różnych przedmiotów własnymi rękoma. Jest to także doskonały pomysł na prezent. Jak zrobić świeczkę zapachową?

Zobacz także: Łapacze snów jak zrobić i jaką moc mają?

Świeczki zapachowe – piękna dekoracja i pomysł na prezent

Świeczki są nie tylko praktycznym przedmiotem, który przydaje się, gdy zabraknie prądu. Jest to doskonały element dekoracyjny pasujący do każdego wnętrza. Zdecydowanie największym powodzeniem cieszą się świeczki zapachowe, które oprócz klimatu pozwalają się odprężyć przy pięknym zapachu. Ciepłe światło świecy buduje wyjątkową atmosferę. Na sklepowych półkach można znaleźć różne świeczki, mniejsze, większe, kolorowe i z ozdobami. Świeczki zapachowe mogą mieć subtelną woń lub bardzo intensywną, która rozchodzi się po całym mieszkaniu. Jest to idealny pomysł na prezent dla bliskiej osoby. Ręcznie wykonane przedmioty cieszą się dużym zainteresowaniem i są przez wiele osób bardzo pożądane.

Niezbędne składniki do wykonania świeczki zapachowej

Zrobienie świeczki nie wymaga posiadania dostępu do laboratorium i skomplikowanych urządzeń. Tak naprawdę wystarczy wosk, knot i olejek zapachowy. Przydadzą się także kuchenne akcesoria i słoiczek, do którego zostanie wylany wosk. Pierwszym podstawowym składnikiem jest wosk, który jest naturalny i nietoksyczny. Pali się znacznie dłużej od parafiny i nie kopci. Można zdecydować się na wosk sojowy lub pszczeli. Knot można wybrać drewniany lub bawełniany. Należy przy okazji sprawdzić, czy nie jest on posmarowany parafiną. Olejek eteryczny należy dobrać wedle indywidualnych preferencji. Są olejki, które doskonale odstraszą natrętne owady, pozwalają się zrelaksować czy zniwelują ból głowy. Do wykonania świecy potrzebny będzie jeszcze garnek, miska oraz łyżka.

Jak zrobić świeczkę zapachową?

Po zakupie odpowiednich składników, można przystąpić do pracy. Pierwszym krokiem jest przyklejenie knota do słoiczka, w którym będzie znajdować się świeczka. Najlepiej wykorzystać klej na gorąco. Knot warto usztywnić ołówkiem, aby nie stracił swojego kształtu podczas wlewania wosku. Wosk należy rozpuścić w kąpieli wodnej. Jeśli będzie w postaci płynnej, to można dodać olejki eteryczne. Wszystko musi zostać dokładnie wymieszane. Ostatnim etapem jest przelanie wosku do pojemniczka, w którym jest knot i gotowe. Cały proces jest naprawdę prosty i nie zajmuje dużo czasu. Należy pamiętać, że temperatura topnienia wosku sojowego to jedynie 50 stopni, a więc nie wolno go przegrzać. Do takiej temperatury powinno dodać się olejki eteryczne, najlepiej w proporcji 1:10. Po utwardzeniu wosku w pojemniczku świeczka jest gotowa do użycia. Można, zamiast jednego knota umieścić ich kilka wewnątrz. Dodatkowo bez problemu można dodać także inne produkty, które nie tylko będą dekoracją, ale również kolejnym aromatem. Mogą to być ziarna kawy lub susz kwiatowy. Świetnym pomysłem jest dorzucenie goździków lub cynamonu. Domowej roboty świeczka zapachowa jest w pełni ekologiczna i bezpieczna dla każdego.

Udostępnij