Strona główna
Ogród
Tutaj jesteś

Jak zrobić ścieżkę w ogrodzie?

16 lutego, 2022 Jak wykonać ścieżki w ogrodzie

Zadbany ogród to bez wątpienia wspaniałe miejsce do odpoczynku, ale również do uprawy owoców i warzyw. Aby ogród wyglądał bardzo estetycznie warto zrobić w nim ścieżki. Głównie po to, aby nie deptać trawnika, a także by móc szybko przemieszczać się między grządkami. W jaki sposób jednak wykonać takie ścieżki. Wydaje się, że najlepszą opcją, bo nie wymagającą żadnych nakładów finansowych, jest po prostu udeptanie ścieżek. Jednak kiedy spadnie deszcze taka ścieżka będzie błotnista i w zasadzie nie będzie możliwości wyjścia na ogród. Dlatego zdecydowanie warto taką ścieżkę odpowiednio utwardzić. Jak zrobić ścieżkę w ogrodzie? Jakie materiały zastosować?

Jak zrobić ścieżkę w ogrodzie?

Jak zrobić ścieżkę w ogrodzie

Wykonanie ścieżek wbrew pozorom nie jest wcale sprawą mało skomplikowaną. Oczywiście jeśli nie chcemy się nad tym tematem specjalnie rozwodzić to możemy po prostu udeptać ścieżki w naszym ogrodzie. Takie prosty udeptany tylko trakt ma swoje niewątpliwe zalety. Przede wszystkim nic nie kosztuje. Wystarczy, że odmierzymy odpowiednią szerokość ścieżki, według własnego uznania, a następnie po prostu stopniowo udeptujemy ziemię. Nie potrzebujemy w tym wypadku żadnych nakładów finansowych, a i również nie stracimy na tym zadaniu specjalnie dużo czasu. Czy jednak to rozwiązanie będzie najlepsze. Nie zawsze – albowiem wystarczy trochę deszczu i nasza ścieżka zrobi się błotnista. Wówczas wyprawa do ogródka po warzywa może okazać się zadaniem wręcz karkołomnym.

Dlatego warto skorzystać z innych możliwości. Naszą ścieżkę w ogrodzie możemy po prostu utwardzić. Jak tego dokonać? Jakich materiałów użyć? Na początek warto rozważyć najprostszą opcję. Ubitą ścieżkę możemy posypać tłuczniem albo żwirem. Wówczas nadmiar wody będzie przesiąkał przez tą warstwę, a my będziemy mogli swobodnie przemieszczać się po ścieżce. Ale to również nie wyczerpuje możliwości jakie przed nami stroją. Ścieżkę w ogrodzie możemy wyłożyć również kostką brukową lub tzw. puzzlami. W tym wypadku jednak trzeba się liczyć już z konkretnymi kosztami. Zarówno na materiały, jak i na robociznę. Bowiem jeśli chcemy, aby nasza ścieżka była wykonana perfekcyjnie, to zdecydowanie warto skorzystać z usług specjalistów.

Jak zrobić ścieżkę w ogrodzie

Jak rozplanować ścieżki w ogrodzie?

Kiedy już wiemy jak będzie wyglądała nasza ścieżka i z jakich materiałów bezie wykonana, to musimy się również zastanowić jak ją rozplanować na naszym ogrodzie. W tym wypadku nie ma jakichś zasadniczych reguł. Ścieżkę przede wszystkim musimy jednak rozplanować tak, aby zapewnić swobodny dostęp do każdego miejsca w ogrodzie. Ciekawą może być również niestandardowe rozplanowanie ścieżek. Zwykle ścieżki w ogrodzie krzyżują się po kątem prostym. Warto wiec postawić na nieco ekstrawagancji i zrobić krzyżówki pod skosem, a nawet ścieżki biegnące po łuku.

admin

Redakcja eptsil.pl to grupa specjalistów związanych z ogrodem, domem, budownictwem. W naszych artykułach znajdziesz wiele przydatnej wiedzy i ciekawostek.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Kiedy siać trawę aby szybko i zdrowo rosła?
Jak zrobić nawóz z fusów od kawy?
Czym pomalować oponę do ogrodu?

Jesteś zainteresowany reklamą?

Czym pomalować oponę do ogrodu?