Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Jak urządzić małą łazienkę z prysznicem?

22 lutego, 2022 Jak urządzić łazienkę z prysznicem?

W związku z remontem łazienki warto zastanowić się nad wyrzuceniem wanny i zamontowaniem prysznica. Wydaje się, że ostatnio to dość modny trend. Przemawia za nim nie tylko estetyka, ale również względy natury ekonomicznej. Korzystanie z prysznica bowiem powoduje, że zużywamy znacznie mniej wody, niż ma to miejsce w przypadku wanny. Również wpływa na większą popularność kabiny prysznicowej ma również nasz tryb życia. Zwyczajnie nie mamy już czasu na długie kąpiele, a starcza go nam zaledwie na szybki prysznic. Dodatkowo warto również zwrócić uwagę, ze prysznic zajmuje zdecydowanie mniej miejsca w łazience. Zastanówmy się jednak jak urządzić małą łazienkę z prysznicem?

Jak urządzić małą łazienkę z prysznicem?

Jak urządzić małą łazienkę z prysznicem

Przede wszystkim już sama likwidacja wanny roztacza przed nami zupełnie nowe możliwości aranżacji naszej łazienki. Z miejsca zyskujemy bowiem sporo przestrzeni do wykorzystania. Naturalnie brodzik z kabiną prysznicową nie zajmą tyle miejsca co wanna. Warto również dokładnie zastanowić się nad odpowiednim rodzajem kabiny i brodzika, oraz ewentualnie czy w ogóle warto stosować takie rozwiązanie. Ale o tym za chwilę. W tym miejscu jeszcze zastanówmy się gdzie umiejscowić prysznic w łazience. Najlepiej oczywiście w którymś z kątów, tak aby dwie ściany łazienki były również ścianami kabiny prysznicowej. Dobrze byłoby, aby bezpośrednio nad prysznicem znajdował się wylot wentylacji. Dzięki temu gorące i wilgotne powietrze z łazienki będzie bardzo szybko odprowadzane. Jeśli tuż obok prysznica planujemy toaletę, to warto ją w odpowiedni sposób ogrodzić. Najlepszym rozwiązaniem będzie lekka ścianka działowa, jednak sięgające nie do sufitu, ale na wysokość samej kabiny prysznicowej.

Jaki rodzaj prysznica wybrać?

Gdy chcemy urządzić małą łazienkę z prysznicem, najczęściej spotkamy brodzik z kabiną prysznicową. Takie zestawienie jest zdecydowanie najbardziej popularne. Jeśli chodzi o samą kabinę prysznicową to stosuje się tutaj najczęściej otwieranie rozsuwane. Jakie są minusy takie zestawu? Głównym minusem jest brodzik, a przede wszystkim to, że wystaje on znacznie ponad poziom podłogi. Aby wejść pod prysznic musimy zrobić krok jakby po stopniu. Niebezpiecznie jest przy wyjściu spod prysznica, bo wówczas łatwo o upadek. Jednak wcale nie musimy decydować się na klasyczny brodzik, albowiem to niejedyne rozwiązanie jakie możemy tutaj z powodzeniem zastosować.

Jak urządzić małą łazienkę z prysznicem

Ostatnio bardzo popularne jest stosowanie prysznica bez brodzika. W całej łazience jest jednolita podłoga z kafli, natomiast pod prysznicem jest lekko spadzista i kończy się odpływem. W zasadzie nie ma wyraźnego miejsca gdzie dokładnie zaczyna się prysznic. Dodatkowo w takim wypadku nie stosuje się klasycznej kabiny prysznicowej, ale jednolitą taflę szkła. Natomiast wejście pod prysznic nie posiada żadnych drzwi. Taki sposób aranżacji kabiny prysznicowej pasuje zwłaszcza do wnętrz nowoczesnych i minimalistycznych.

Jak widać, aby urządzić małą łazienkę z prysznicem, nie trzeba stawiać na klasyczne sprawdzone rozwiązanie. Mamy kilka możliwości aranżacji takiego

admin

Redakcja eptsil.pl to grupa specjalistów związanych z ogrodem, domem, budownictwem. W naszych artykułach znajdziesz wiele przydatnej wiedzy i ciekawostek.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Ile kosztuje sprzątanie mieszkania?
Ile kosztuje czyszczenie komina?
Jak i czym czyścić wannę akrylową?

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak i czym czyścić wannę akrylową?