Eptsil.pl

Przemysł, Budownictwo, Dom, Ogród, Wnętrza

Ogród

Sadzenie roślin – o czym warto wiedzieć?

Sadzenie roślin – o czym warto wiedzieć?

Piękne rośliny to marzenie każdego, kto zajmuje się uprawą ogrodu. Natura bywa jednak kapryśna, dlatego warto pamiętać o kilku zasadach, dzięki którym odrobinę wspomożemy ją w kwestii pielęgnacji. Jeśli szukasz pomysłów, które sprawią, że Twoje kwiaty będą pięknie kwitły, a sadzenie drzewek będzie znacznie prostsze – zapraszamy do niniejszego poradnika.

Zobacz także: Jak hodować cyprys na balkonie?

Sadzenie roślin – podstawowe informacje

Na to, czy z nasion, sadzonek lub cebulek wyrosną piękne, zdrowe rośliny, ma wpływ wiele kwestii. Oczywiście wiele zależy od ich jakości, jednak istotne są również inne kwestie, takie jak podłoże. Zanim przystąpimy jednak do właściwych czynności, dobrze jest zająć się przygotowaniem nie tylko samego miejsca, ale i rośliny. Dobrą praktyką jest jej uprzednie namoczenie, dzięki któremu korzenie są stymulowane do rozwoju. Wszelkie sadzonki należy uważnie sprawdzić i usunąć z nich zbędne kłącza, aby niepotrzebnie nie absorbowały wody.

Spore znaczenie ma sposób sadzenia – zaleca się, aby otwór w ziemi był przynajmniej dwa razy większy niż rozpiętość korzenia. W przypadku chęci ulokowania kilku sztuk danej odmiany obok siebie należy pamiętać o pozostawieniu odpowiednich odstępów. Zbyt blisko siebie osadzone, będą się bowiem pozbawiały nawzajem wartości mineralnych, co utrudni ich rozrost i wzrost.

Artykuły ogrodowe – jakie środki ochronne wybrać?

Uprawa roślin to szereg działań, których efekt w postaci kwiatów lub owoców jest widoczny dopiero po jakimś czasie. Aby jak najlepiej zabezpieczyć sadzonki przed panującymi zagrożeniami, warto wspomóc je odpowiednią pielęgnacją. Służą do tego rozmaite artykuły do uprawy roślin o różnym działaniu i przeznaczeniu. Należą do ich nawozy, których zadaniem jest wzmacnianie roślin, szczególnie osłabionych w czasie wzrostu. Używając ich zgodnie z przeznaczeniem, można ochronić plony przed zagrożeniami i liczyć na efektowne rezultaty w okresie kwitnienia.

Wśród produktów, które są niezwykle przydatne w ogrodzie, znajdują się jednak nie tylko te wspomagające pielęgnację, ale także szereg środków ochronnych. Należą do nich wszelkie opryski, wspomagające walkę ze szkodnikami, które uwielbiają żerować na młodych roślinach. Warto jest mieć także na uwadze preparaty zabezpieczające przed chorobami.

Aby móc cieszyć się uporządkowaną przestrzenią, dobrze  jest wyposażyć się także w produkty, które pomogą w eliminacji niechcianych chwastów, takich jak mlecze, czy pokrzywy. Jeśli nasza gleba nie jest zbyt żyzna, można wspomóc się specjalnymi odżywkami wzbogaconymi w witaminy i minerały.

Udostępnij