Eptsil.pl

Przemysł, Budownictwo, Dom, Ogród, Wnętrza

DomWnętrza

Kuchnia w stylu industrialnym

Kuchnia w stylu industrialnym

Styl industrialny cieszy się coraz większym powodzeniem, a dzięki swym cechom stał się idealną propozycją dla tych osób, którym marzy się piękna i praktyczna zarazem kuchnia. Czym wyróżnia się aranżacja wnętrza industrialnego?

Jak urządzić kuchnię w taki właśnie sposób?

Styl industrialny to spora przestrzeń, otwartość oraz proste i praktyczne zarazem rozwiązania. Kuchnia, która zostanie urządzona w takim właśnie stylu, będzie pomieszczeniem nowoczesnym, przestronnym i ergonomicznym zarazem. Dzięki umiejętnemu wykorzystaniu mebli oraz sprzętów, można w tego wnętrza uczynić nie tylko miejsce pracy, ale i serce domu. Na co warto postawić? Kuchnia w stylu industrialnym może korzystać z tak popularnego w ostatnim czasie rozwiązania, jakim jest wyspa kuchenna. Stolik kawowy z hokerami, praktyczne szafki oraz blaty robocze – wszystko to sprawia, iż kuchnia staje się miejscem przyjaznym i dla domowników, i dla tej osoby, która spędza w niej sporo czasu na przyrządzaniu posiłków. Proste meble, umiejętne wykorzystanie takich materiałów, jak metal, kamień oraz drewno – oto podstawa udanej aranżacji wnętrza kuchennego.

Kolory w stylu industrialnym

Styl industrialny to również kolory, dzięki którym w kuchni zapanuje wyjątkowa atmosfera. Aranżacje wnętrz industrialnych chętnie korzystają z takich kolorów, jak biel i grafit, które – w połączeniu z kamieniem oraz drewnem – pozwalają stworzyć wspaniałe efekty. W kuchni bardzo ważną rolę odgrywa też światło. By pomieszczenie kuchenne było odpowiednie oświetlone, warto wykorzystać oświetlenie LED. Pozwala ono cieszyć się światłem, a jednocześnie świetnie sprawdza się jako dekoracja. Dzięki temu industrialna kuchnia stanie się wyjątkowym pomieszczeniem, w którym chętnie będziemy spędzać czas.

aquadesign.pl

Udostępnij