Eptsil.pl

Przemysł, Budownictwo, Dom, Ogród, Wnętrza

DomWnętrza

Jak wybrać meble, aby starczyły na lata i stanowiły doskonałą dekorację?

Jak wybrać meble, aby starczyły na lata i stanowiły doskonałą dekorację?

Meble wykonane z drewna, to niezaprzeczalny szyk i elegancja. Meble drewniane są ponadczasowe i niezwykle uniwersalne. Doskonale wpisują się we wnętrze o każdej stylistyce. Aranżacja przestrzeni mieszkalnej z wykorzystaniem mebli drewnianych sprawi, że mieszkanie nabierze wyjątkowego charakteru i zagości w nim ciepły, domowy klimat. Z tego testu można dowiedzieć się między innymi:

●       Z jakiego drewna najczęściej produkowane są meble?

●       Na co zwrócić uwagę wybierając meble drewniane?

●       Jak pielęgnować meble drewniane?

To tylko najważniejsze kwestie, których pominąć nie można przy podejmowaniu decyzji na temat tego, czy meble drewniane są dobrym rozwiązaniem.

Z jakiego drewna najczęściej produkowane są meble?

Meble można produkować z różnego drewna, jednak są gatunki, które do tego nadają się wprost idealnie. Meble drewniane, jakie są w sklepach, często zostały wykonane z buku, sosny czy jesionu. Im rzadszy i bardziej szlachetny gatunek drzewa, tym meble wykonane z niego będą droższe. Z buku mogą zostać wykonane na przykład różnego rodzaju meble gięte, w tym fotele. Z kolei najbardziej popularnym materiałem jest sosna, która przy okazji jest też stosunkowo tania. Niezależnie od tego, jaki gatunek się wybierze, to meble drewniane będą idealnym uzupełnieniem każdego wnętrza. Doskonale współgrają ze stylistyką rustykalną, choć pasują także do stylu minimalistycznego.

Na co zwrócić uwagę wybierając meble drewniane?

Meble drewniane, które są zrobione z prawdziwego drewna, a nie ze sklejki, to produkt, który nie należy do najtańszych. Za solidną jakość trzeba zapłacić, dlatego decydując się na zakup mebli drewnianych, trzeba zwrócić uwagę na kilka kwestii, przede wszystkim na jakość ich wykończenia, czy nigdzie nie znajdują się skazy. Gdy taka skaza się pojawi, wówczas można negocjować cenę zakupu.

Jak pielęgnować meble drewniane?

Meble wykonane z drewna to produkt bardzo trwały, który przy odpowiedniej konserwacji może służyć przez długie lata. Chcąc by po kilkunastu latach użytkowania, meble drewniane w dalszym ciągu wyglądały jak nowe, to trzeba o nie dbać. Drewno jest niezwykle wdzięcznym materiałem, który przy minimalnym zaledwie wysiłku można utrzymać w doskonałym stanie, zwłaszcza jeżeli meble przechowywane są w mieszkaniu i nie są narażone na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Powierzchnię mebli można przecierać wilgotną szmatką. W sklepach dostępne są także specjalistyczne preparaty przeznaczone do czyszczenia i konserwacji mebli drewnianych. Dzięki nim, meble drewniane zawsze będą w dobrej formie.

Udostępnij