Eptsil.pl

Przemysł, Budownictwo, Dom, Ogród, Wnętrza

Budownictwo

Dom z bali

Dom z bali

Coraz bardziej popularnym trendem we współczesnym budownictwie jednorodzinny jest stawiania domów z bali. Kiedy można było je spotkać na przedgórzach, ale obecnie budowane są również na nizinach. Takie domy mają swoje niezaprzeczalne atuty i nie można ich traktować jako przejaw zachcianki inwestora. Dlaczego więc warto więc postawić na dom z bali? Jakie niezaprzeczalne atutu kryją się za takim właśnie rozwiązaniem?

Dom z bali

Dom z bali Dom z bali, czyli po prostu dom drewniany posiada niewątpliwie swój urok. To zupełnie przecież coś innego niż zwykły dom, którego fasada pokryta jest tynkiem. Tutaj mamy do czynienia z potężnymi balami, które nadają domowy niepowtarzalnej estetyki. Tego rodzaju budownictwo zyskało również na popularności ze względu również na to, że na taki krok często decydują się choćby celebryci, czy ogólnie osoby znane. Drewniany dom gdzieś na odludziu to obecnie marzenie wielu z nas. Czy każdy jednak może sobie na to pozwolić?

Jeśli chodzi o koszty to trzeba powiedzieć, że s one jednak wyższe od kwoty jaką musimy wyłożyć na budowę zwyczajnego domu z cegły, czy też z pustaków. Skąd się to bierze? Przede wszystkim zwróćmy uwagę na zastosowany w tym wypadku materiał. Drewno ogólnie nie jest tanie. A przy budowie domu z bali potrzebujemy dość spore elementy litego drewna. Dlatego w tym wypadku niestety koszty rosną. Poza tym nie każda ekipa budowlana jest w stanie postawić dom z wykorzystaniem bali. Tutaj musimy koniecznie skorzystać z usług doświadczonych fachowców specjalizujących się wręcz stawianiu tego rodzaju domów. Albowiem w tym wypadku najważniejsza jest precyzja. Bale muszą być ściśle do siebie dopasowane i ułożone. Inaczej całe przedsięwzięcie nie będzie miało sensu.

Charakterystyka domów z bali

Dlaczego jednak warto postawić na tego rodzaju rozwiązanie? Dom z bali wbrew pozorom jest odpowiednio zabezpieczony przed pożarem. Wydaje nam się, że jak dom jest drewniany to jest szczególnie podatny na pożar. Jednak należy wspomnieć, że bale są odpowiednio zaimpregnowane i chronione przed działaniem ognia, ale także wody. To powoduje, ze nie są narażone na pożar bardziej niż inne zabudowania. Dzięki zastosowaniu odpowiednich spoin domy z bali wykazują się dużym poziomem izolacyjności zarówno termicznej, jak i akustycznej. To powoduje, że panuje w nich kameralna i komfortowa atmosfera.

Wszelkie instalacje – zarówno elektryczna, jak i wodociągowa, są poprowadzone w sposób całkowicie bezpiecznych dla drewnianych elementów konstrukcji. Jednak trzeba pamiętać, że powodzenie całej inwestycji w zasadzie w 100% zależy od tego, czy znajdziemy odpowiednią ekipę budowlaną. Jak już wspomnieliśmy najwalniejsza jest tutaj precyzja wykonania. Źle wykonane łącznie bali mogą spowodować nie tylko złą izolację, ale również skrzypienia bali, które będą o siebie tarły. To wszystko powoduje, że rozwiązanie to nie jest zdecydowanie na każdą kieszeń.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.