Eptsil.pl

Przemysł, Budownictwo, Dom, Ogród, Wnętrza

Budownictwo

Czym wyróżnia się spawarka TIG?

Czym wyróżnia się spawarka TIG?

Nowoczesne spawarki TIG cieszą się sporym uznaniem na rynku. Korzysta z nich wiele firm, które stawiają na doskonałą jakość i sprawną pracę. Wybór idealnego urządzenia wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem. Czym cechuje się taka spawarka i jakie ma zalety? Dlaczego warto na nią postawić i o czym trzeba pamiętać? Jakie najważniejsze funkcje są godne uwagi?

Spawarki TIG

Okazuje się, że spawarki TIG są jednymi z najpopularniejszych urządzeń spawalniczych. Bazują na wytworzeniu łuku elektrycznego dzięki elektrodzie wolframowej. W tym wypadku gazem osłonowym jest argon, przy czym możliwe jest zastosowanie mieszanki (np. argon i hel). Niezwykle istotne jest to, aby stosować gaz o wysokiej czystości, najlepiej na poziomie 5.0. Proces spawania Tungsten Inert Gas wymaga większej wprawy niż inne rozwiązania. Po dobraniu nowoczesnych materiałów spawalniczych, całe zadanie wykonamy poprzez zajarzenie łuku w przycisku spawalniczego uchwytu. Pamiętajmy o tym, że spawanie tigiem wymaga ręcznego podawania spoiwa. To z kolei sprawia, że metoda jest bardziej wymagająca i trzeba poświęcić sporo czasu, aby zyskać doświadczenie. Spawanie za pomocą spawarki TIG daje doskonałe efekty wizualne. Przykładem są balustrady w galeriach handlowych, które przyciągają uwagę.

Nowoczesne spawarki do spawani aluminium

Podczas zakupu spawarki TIG, trzeba mieć na uwadze fakt, jaki gatunek stali zamierzamy spawać. Stal nierdzewna lub węglowa wymaga zastosowania spawarki TIH na prąd przemienny lub stały. Nie zapominajmy o funkcji AC, jak i przełączniku na prąd stały. Producenci oferują nowoczesne i wydajne sprzęty, jakie z pewnością spełnią oczekiwania odbiorców. Zakupu spawarki dokonamy w sklepie online, gdzie każdy odbiorca znajdzie to, czego potrzebuje. Dzięki temu zaoszczędzimy nie tylko czas, lecz także koszty.

Cechy spawarki TIG

Spawarka TIG ma szereg przydatnych cech, jakie warto poznać. W spawarce warto docenić następujące funkcje:

  • gorący start,
  • możliwość spawania plusem,
  • cztero-takt lub dwu-takt,
  • ustawienie balansu,
  • ustawienie częstotliwości pulsu,
  • wypełnienie krateru.

W spawalniczym sklepie dobierzemy szeroki asortyment spawalniczych urządzeń, jakie trzeba dopasować do swoich oczekiwań. Jeśli nie do końca wiemy, jakie urządzenie sprawdzi się w firmie, warto poprosić o pomoc sprzedawcę w sklepie online. Podczas spawania najważniejsze jest zachowanie bezpieczeństwa, dlatego postawmy także na maski spawalnicze, przyłbice spawalnicze, czy też uchwyt spawalnicze. To przełoży się na komfort pracy i zachowanie wygody.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.