Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Co zrobić na poddaszu?

14 czerwca, 2019 Co zrobić na poddaszu

Kiedy budujemy dom z poddaszem często jego odpowiednie zagospodarowanie zostawiamy sobie na później. Po jakimś czasie zastanawiamy się co zrobić na poddaszu. Możliwości aranżacji tego wnętrza jest naprawdę sporo. Całkiem popularnym rozwiązaniem jest aranżacja pokoju dla dziecka na poddaszu. Często decydujemy się również na sypialnię dla rodziców. Jednak czasami poddasze może nam również służyć jako pomieszczenie gospodarcze, czy też spiżarnia. Poddasze można również zaaranżować jako pralnia z suszarnią. Jak więc widać jest się nad czym zastanawiać. Wszystko zależy jednak przede wszystkim od naszych potrzeb. To one zdeterminują to na co tak naprawdę przeznaczymy nasze poddasze.

Jak przygotować poddasze do adaptacji?

Co zrobić na poddaszuZanim przejdziemy do realizacji naszego planu związanego z adaptacją poddasza, musimy najpierw je odpowiednio przygotować. Jeśli nasze poddasze jest w stanie surowym, to bez wątpienia czeka nas ogrom pracy. W pierwszej kolejności musimy wstawić okna dachowe. Najlepiej jeśli dokonamy tego na dachu od strony południowej. Wówczas mamy szanse na to, że nasze poddasze będzie odpowiednio doświetlone światłem naturalnym. Kiedy kwestię okien mamy już załatwioną, to powinniśmy się zastanowić nad odpowiednim dociepleniem dachu od wewnętrznej strony. W marketach budowlanych znajdziemy szeroki wybór materiałów służących do ocieplania ścian i dachów. Z pewnością świetnym rozwiązaniem będzie zastosowanie wełny szklanej. Jest to idealny wręcz materiał izolacyjny. W następnej kolejności musimy wykończyć podłogę na naszym poddaszu. Jeśli mamy tam same tylko legary, to na początek powinniśmy położyć choćby płytę OSB i dopiero na nią kładziemy panele lub płytki. Naturalni będą nam również potrzebne schody. Tutaj wybór również mamy ogromny i w zasadzie wszystko zależy od naszych preferencji.

Co zrobić na poddaszu?

Ale właściwie co zrobić na poddaszu? Do jakich celów przeznaczyć to pomieszczenie? Interesującym rozwiązaniem może być choćby zaaranżowanie poddasza na pokój dla dziecka. Oczywiście powinniśmy ten pomysł odpuścić kiedy nasze dziecko jest na tyle małe, że samodzielne chodzenie po schodach mogłoby być zbyt niebezpieczne. Jednak taki pokój dla nastolatka będzie jak znalazł. Jednak to nie wszystkie możliwości jakie mamy. Poddasze to również znakomite miejsce dla sypialni rodziców. Po całym dniu możemy się tutaj zaszyć, również z dala od naszych dzieci. Jednak poddasze niekoniecznie musi nam służyć jako dodatkowy pokój, czy też sypialnia. Możemy bowiem również zaaranżować jej jako pomieszczenie gospodarcze, czy też spiżarnię. Wówczas koszta adaptacji takiego pomieszczenia będzie znacznie mniejszy. A jeśli nasz dom nie posiada piwnicy to wówczas takie pomieszczenie będzie wręcz idealnym rozwiązaniem. Jak więc widać jest kilka ciekawych możliwości na zagospodarowanie poddasza. Wszystko zależy od naszych potrzeb.

Czym dokładnie jest przemysł metalurgiczny?

admin

Redakcja eptsil.pl to grupa specjalistów związanych z ogrodem, domem, budownictwem. W naszych artykułach znajdziesz wiele przydatnej wiedzy i ciekawostek.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Ile kosztuje sprzątanie mieszkania?
Ile kosztuje czyszczenie komina?
Jak i czym czyścić wannę akrylową?

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak i czym czyścić wannę akrylową?