Eptsil.pl

Przemysł, Budownictwo, Dom, Ogród, Wnętrza

Wnętrza

Urządzamy pokój nastolatki – jakie oświetlenie wybrać?

Urządzamy pokój nastolatki – jakie oświetlenie wybrać?

Pokój nastolatki to zazwyczaj przestrzeń, w której mocno widoczny jest charakter jej właścicielki. Młode kobiety uwielbiają personalizować swój pokój, tak aby mogły czuć się w nim jak najlepiej – swobodnie i komfortowo. Pewne elementy wnętrza, poza pięknym wyglądem, muszą także być funkcjonalne, jak na przykład oświetlenie. Jakie modele będą najlepszym wyborem do pokoju nastoletniej dziewczyny? Lampy kule, kolorowe żyrandole, a może zyskujące coraz większą popularność lampy loftowe? Czytaj dalej, a dowiesz się, jakie oświetlenie dopasować do pokoju młodej kobiety i co wziąć pod uwagę podczas tego procesu!

Jakie rodzaje oświetlenia będą konieczne? Funkcjonalność na pierwszym miejscu!

Jak już wspomnieliśmy, oświetlenie w pokoju nastolatki może pełnić rolę dodatku zgodnego z najnowszymi trendami, ale przede wszystkim musi być funkcjonalne. Nie oznacza to jednak, że nie można połączyć obu tych elementów. Bardzo ważny jest plan pomieszczenia i wydzielenie w nim stref w taki sposób, aby każda z nich mogła zostać w odpowiedni sposób oświetlona. Dzięki temu spędzanie czasu w pokoju będzie komfortowe i jednocześnie wpływające pozytywnie na zdrowie nastolatki. Trzeba wziąć pod uwagę, że młode dziewczyny uczęszczają do szkoły i potrzebują osobnej strefy do nauki i odrabiania prac domowych. Oczywiście najlepiej, aby biurko stało w miejscu, do którego dociera naturalne światło, jednak w przypadku wielu pomieszczeń jest to niemożliwe. Pokazuje to jednak, jak ważne jest odpowiednie zaplanowanie podziału pomieszczenia na strefy – nawet jeśli brakuje światła dziennego, można z powodzeniem zastąpić je lampką biurkową lub stojącą umiejscowioną zaraz obok biurka o odpowiedniej mocy i barwie światła.

Styl pokoju ma znaczenie

Nastolatki przy okazji remontu czy możliwości zaaranżowania swojego pokoju na nowo, zazwyczaj chętnie biorą udział w wybieraniu kluczowych odcieni i najważniejszych mebli oraz dodatków. Ważne jest więc, aby nie narzucać im wyboru, a zasugerować, które modele oświetlenia mogą okazać się dobrym wyborem pod kątem funkcjonalnym do pokoju w ich wymarzonym stylu. Styl jest niezwykle ważny, młode dziewczyny dobrze znają trendy (nie tylko te modowe!) i wiedzą, co jest popularne w danym sezonie. Istnieje jednak kilka rodzajów oświetlenia (sprawdź je na https://www.ekconcept.pl/lampy-wiszace-szklane-cat-21), które są dość uniwersalne i z powodzeniem mogą stać się stylowym dodatkiem do pokoju nastolatki w stylu nowoczesnym, minimalistycznym, glamour, a także loftowym czy industrialnym. Oto one!

Pomysły na uniwersalne oświetlenie do pokoju nastolatki

Lampy kule to nie tylko przychodzące na myśl jako pierwsze żyrandole. Możemy je spotkać także w wersji lampek biurkowych, wysokich lamp stojących, jak również kinkietów. Do pokoju nastolatki polecamy przede wszystkim modele wiszące z kilkoma kulami (sprawdź ich ofertę w sklepie EK Concept) lub lampki z jedną kulą, które mogą stanąć na stoliku nocnym lub komodzie, a wersje z przezroczystym szkłem także na biurku. Będą przepięknie prezentować się w komplecie, dlatego warto zdecydować się na modele z tej samej kolekcji.

Lampy loftowe mogą okazać się dobrym wyborem ze względu na klasyczne kolory, w których występują, np. czerń, złoto czy biel. Ich budowa opiera się na metalowych elementach, które jednak są dość delikatne i nie staną się centrum uwagi w pokoju nastolatki. Warto wziąć pod uwagę także cieszące się coraz większą popularnością wiszące lampy z “ażurowymi kloszami” o geometrycznych kształtach, wykonane z metalu. W tych modelach króluje przede wszystkim czerń, która pasuje do większości stylów aranżacyjnych.

Wszystkie wspomniane modele mają jeszcze jedną ważną zaletę – ich uniwersalny wygląd może okazać się zbawienny, jeśli nastolatka wpadnie na kolejne pomysły na aranżację swojego pokoju. Oświetlenie będzie mogło pozostać bez zmian, gdyż łatwo dopasuje się je do kolejnego wyglądu wnętrza.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.