Home Dom Szafa narożna zewnętrzna jako element podziału przestrzeni

Szafa narożna zewnętrzna jako element podziału przestrzeni

by Redakcja Eptsil
Szafa narożna zewnętrzna

Obecnie w aranżacjach dąży się do usuwania ścian działowych i łączenia pomieszczeń. Kuchnia z salonem, gabinet z sypialnią… Z jednej strony jest to praktyczne, bo znikają wtedy niepotrzebne, zabierające przestrzeń bariery. Z drugiej – da się też dokonać podziału czymś, co jest przy okazji użyteczne. Wówczas całe mieszkanie staje się bardziej funkcjonalne. Do tego celu świetnie nadadzą się szafy narożne. Oto kilka pomysłów na to, gdzie je ustawiać!

Pomiędzy przedpokojem a salonem – dwie funkcje w jednym

Jednym z najpopularniejszych zastosowań tego mebla jest odgrodzenie pokoju dziennego od przedpokoju. Wówczas szafa ma dwa skrzydła pełniące odrębne funkcje. W niewielkich mieszkaniach taki podział stref jest bardziej praktyczny niż zwykłe ściany działowe.

Dla komfortu korzystania, szafy narożne (https://www.komandor.pl/meble/szafy-narozne) są często wyposażone w drzwi przesuwne. Przydaje się to zwłaszcza w domach, gdzie przejścia są wąskie. Uchylne drzwi mebla mogłyby tam utrudniać swobodne przemieszczanie się w korytarzu. Za estetycznym frontem da się ładnie ukryć domowe kino. W razie potrzeby wystarczy po prostu przesunąć jeden z elementów, by móc oglądać TV czy grać na konsoli.

Szafa narożna w kawalerce? Czemu nie!

W niewielkich mieszkaniach jeden pokój pełni jednocześnie funkcję salonu, sypialni, a często również i gabinetu. Mieszkańcy kawalerek nie zawsze chętnie przyjmują gości. Jaki jest tego powód? Goszczenie przyjaciół i rodziny nie jest zbyt komfortowe, gdy zza niewielkiego stołu roztacza się widok na niezaścielone łóżko albo zabałaganione biurko. W małych wnętrzach nietrudno o bałagan.

Jak rozwiązać ten problem? Można oczywiście dbać o to, aby wszystko zachować w należytym ładzie. Aby jednak nie stresować się niezapowiedzianą wizytą, warto pomyśleć o nowej aranżacji przestrzeni. Świetnym rozwiązaniem jest zaprojektowanie szafy narożnej zewnętrznej, za którą ukryje się strefę sypialnianą. Opłaca się tam też schować biurko, oddzieliwszy je dodatkowo parawanem. Wydzielenie osobnego miejsca do spania przyczyni się także do poprawy jakości snu. Kładzenie się do łóżka w zacisznym kąciku pomoże łatwiej zasypiać i odciąć się psychicznie od codziennych spraw.

Szafa przechowa rzeczy i akcesoria przypisane danym strefom. W części gabinetowej mogą to być dokumenty, książki biznesowe czy dodatkowy sprzęt (np. drukarka, niszczarka). W przestrzeni dziennej szafa niechaj stanie się elegancką biblioteczką, witryną z przeszkleniami bądź miejscem na niewielki telewizor.

Salon z aneksem kuchennym – jak oddzielić strefy?

Szafa narożna zewnętrzna idealnie nada się do oddzielenia kuchni od pokoju dziennego. Dzięki temu z części salonowej nie będzie widać blatu, na którym stoją jeszcze nieumyte garnki. Po stronie kuchennej takiego mebla można umieścić akcesoria kulinarne. Po drugiej można umieścić książki, figurki i inne przedmioty przynależne części dziennej.

Podział za pomocą szafy narożnej pozwala dobrze zagospodarować przestrzeń. Ma to znaczenie szczególnie tam, gdzie aneks jest niewielki. Dodatkowe miejsce do przechowania garnków, naczyń i innych przedmiotów na pewno się przyda.

Szafa narożna to nie tylko coś, co stoi w kącie pokoju i nie rzuca się w oczy. W wersji zewnętrznej mebel ten może stanowić ważny akcent aranżacji wnętrza. Doda on stylu przestrzeni i rozdzieli ją pod względem funkcji. Taką szafę na wymiar, z drzwiami przesuwnymi lub uchylnymi, zamówisz w komandor.pl. Natomiast specjalna aplikacja pozwoli Ci zaprojektować ją idealnie pod swoje potrzeby!

0 comment

Related Videos

Zostaw komentarz